Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

Piccolo Coro Dell Europa

Premiera: 19.07.2013 17:00 Czas trwania: 80 minut Cena: 20 zł ulgowe, 30 zł normalne, 50 zł rodzinne (2+1), każde następne dziecko 15 zł

"Nie ma dzieci – są ludzie; ale o innej skali pojęć, innym zasobie doświadczenia,  innych popędach, innej grze uczuć. Pamiętaj, że my ich nie znamy".

Janusz Korczak

Spektakl jest próbą stworzenia socjologicznej fantazji o rzeczywistości, którą zamieszkują jedynie dzieci. Może jest to bezludna wyspa? Może jakieś tajemnicze bractwo? Może utopijne państwo? Miasteczko namiotowe lub koczowisko oburzonych?

Projekt w reżyserii Igi Gańczarczyk z udziałem dzieci w wieku 9-12 lat inspirowany jest powieścią Król Maciuś PierwszyJanusza Korczaka, w której główny bohater inicjuje działalność dziecięcego sejmu, żeby wprowadzić szereg ważnych reform. Znajdują w nim także odzwierciedlenie prekursorskie koncepcje samego Korczaka, dotyczące edukacji i równouprawnienia dzieci.

Piccolo Coro dell’Europa opowiada o świecie widzianym z perspektywy dziecka, które potrafi go ocenić, a następnie wykreować na nowo we własnym imieniu. To poruszająca historia o współpracy i wytrwałości, zrealizowana w konwencji zabawy i z dużym poczuciem humoru. Opowieść osadzona w świecie dziecięcych fantazji i zaskakującej pomysłowości, które pozytywnie pobudzają i inspirują zarówno aktora, jak i widza.

Spektakl adresowany dla dorosłych i dzieci od 9 lat.

MEDIA O SPEKTAKLU:

„To nie jest jedynie debata na temat moralności i tolerancji, to też miejsce, w którym grające dzieci wyrażają swoje własne, prywatne pragnienia, swoje dziecięce potrzeby, co niezmiennie przypomina nam, że mamy przed sobą kształtujące się jeszcze osobowości. Nowe projekty teatralne, zakładające prace „in progress”, są ostatnio bardzo popularne. Wygląda na to, że formuła ta wciąż jest niezmiennie trafna.”

Kaja Podleszańska, Teatralia Kraków

"Na ogromne uznanie zasługują twórcy spektaklu, ponieważ pomimo, że trudno jest opowiadać o dzieciństwie w ogóle, a co dopiero ustami teatru (…) Gra małych aktorów, jest spontaniczna, a przecież reżyserska linia, szczerość i swoboda odsłaniają z wyjątkową siłą kruchość egzystencji, rozpacz wielu dni dzieciństwa, lecz również opór stawiany zanikowi intuicji poszukiwania w okresie, kiedy byliśmy dziećmi, czegoś najgłębszego w człowieku. Tak głębokiego, że warto przyjść na Piccolo Coro dell’ Europa, przypomnieć sobie magiczne chwile poczucia dziecięcej wspólnoty  choćby nawet trzeba było nazwać ją melancholią, ale i zdradzić przed sobą niejeden sekret bez sentymentalizmu… I będzie to WYDARZENIE, nie tylko spektakl o dorastaniu."

Joanna Roś, Bookeriada.pl

Projekt "Letnia Strefa Artystyczna - Przestrzeń twórcy przestrzenią widza". Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury - Kultura - Interwencje.

Młodzi aktorzy w trakcie warsztatów przygotujących do spektaklu.

Warsztaty edukacyjne i współpraca edukacyjna: Agata Otrębska

Projekt "Letnia Strefa Artystyczna - Przestrzeń twórcy przestrzenią widza". Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury - Kultura - Interwencje.

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41