Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

Klub Miłośników Filmu Misja

Premiera: 20.05.2013 19:00 Czas trwania: 100 minut Cena: 30/40 zł

Dżungla amazońska, połowa XVIII wieku. W odizolowanej od świata osadzie Indian Guarani, ojciec Gabriel prowadzi działalność misyjną. Przybywa do niego kapitan Rodrigo Mendoza, dawny najemny łowca niewolników, który szuka odkupienia za dokonane bratobójstwo. Pod wpływem idei Gabriela, o stworzeniu tubylcom utopijnej chrześcijańskiej enklawy, dokonuje się w nim wewnętrzne oczyszczenie. Na przeszkodzie staje im konflikt imperialistycznych interesów królestw Hiszpanii i Portugalii, dążących do przejęcia wpływów nad misją. Z Watykanu przybywa wysłannik papieski, kardynał Altamirano, by zadecydować o dalszych losach indiańskiej społeczności... Fabuła spektaklu, odwołująca się do głośnego filmu Misja z Jeremy'm Ironsem i Robertem de Niro w rolach głównych, staje się pretekstem do analizy postaw rządzących współczesnym światem, gdzie konsumpcja wypiera wartości wspólnotowe. Zrealizowana w nowatorskiej formie, Misja Bartosza Szydłowskiego wprowadza widzów w przestrzeń gry, gdzie niepowtarzalną atmosferę buduje wysmakowana  scenografia  i odwołujące się do estetyki płaszcza i szpady kostiumy.

Media o spektaklu:

Rozmowa z Janem Peszkiem "Jestem wędrującym ptakiem" - Dziennik Polski

„Czy spotkanie wartości tych z zewnątrz i tych wewnątrz przynieść może zaskakujące odkrycia, co do kształtu wspólnoty w ogóle? I jak spotkanie takie mogłoby lub powinno, przebiegać, by odkryciom tym pozwolić ujawnić się prawdziwie i w pełni?
Klub miłośników filmu „MISJA” jawić się może jako próba podejścia do czujnego sformułowania swoistej gramatyki współbycia różnych grup i społeczności; do skomponowania leksykonu praktyk przenikania się światów oraz strategii przekraczania społecznych podziałów, sumujących się w obraz możliwych sposobów wiązania wspólnoty."
Igor Stokfiszewski

Prowadzenie warsztatów: Steen Haakon

Współpraca dramaturgiczna: Bartek Harat

Kostiumy: Małgorzata Szydłowska

Kamery: Sebastioan Strama, Aleksander Trafas

 

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41