Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X
Autor
Sławomir Mrożek
Reżyseria: 
Jarosław Tochowicz
Scenografia: 
Adriana Makarska

Rura

Premiera: 27.01.2011 19:00 Czas trwania: 45 minut Cena:

Multiprojekt performatywny, gdzie opowiadanie posłuży za punkt wyjścia dla działań na rzeczywistości. Każdy ma tu swoje zwycięstwo i swoje przekleństwo, chwytanie stanu klęski i stanu euforii staje się podstawowym napędem ludzkiej egzystencji. Performatywne podejście do tekstu Mrożka zakłada oddalenie się od ilustrowania na rzecz multikreacji muzyka - piosenka - ruch - wideo.

Bohater- (Paweł Dróżdż) - Gitarzysta, autor tekstów, performer, wokalista i MC, kompozytor. Grywa na wiertarce. Nowohucki artysta, współtwórca awangardowych projektów takich jak "ZGNIATACZ DŹWIĘKÓW", nieformalnej grupy NHP i niezależnej produkcji ciuchów UNICUT. Jeden z inicjatorów Świt Festiwal. Założyciel Orkiestry Bohatera. Współtworzył projekt muzyczno-literacki Podziemie 80/10. Początkował w nowohuckim podziemiu hip hopowym jako MC i producent. Z tego okresu pochodzi wiele produkcji muzycznych . Współpracował m.in. ze Szpakiem, Gremlinem0, Taterem, MC Lajoszem. Wtedy to powstały płyty: „Pozostałości z przeszłości” oraz „Zwiastun 06/08”. Obecnie porusza się w rozmaitych gatunkach muzycznych od jazzu przez rock, blues, na hiphopowych i industrialnych elementach skończywszy. Oprócz działalności z Orkiestrą Bohatera występuje solo, lub w duecie z Rafałem Woźniakiem.

Ryszard F. Styla - jeden z najbardziej wszechstronnych polskich gitarzystów, obdarzony wyjątkowym wyczuciem akompaniator i lider formacji Spectrum Session. Był członkiem Wałów Jagiellońskich, Wolnej Grupy Bukowina, Old Metropolitan Band, Dżambli i Laboratorium. Występował m.in. z: Elżbietą Adamiak, Andrzejem Zauchą, Tomaszem Stańką, Carlosem Johnsonem i Jamesem Cammackiem oraz Basspace i Brass Time. Autorskie dokonania Styły oscylują wokół estetyki fusion, pogranicza jazzu i muzyki rockowej.

Janusz Bałdyga - performer, autor obiektów, instalacji, działań ulicznych i realizacji przestrzennych. Współzałożyciel grupy twórczej Pracownia Dziekanka, zwanej Bałdyga-Onuch-Szajna. Od 1976 roku stale współpracuje z teatrem Akademia Ruchu. Skupiony na działalności edukacyjnej, od lat prowadzi warsztaty performance. Jego działania cechuje nieustanne balansowanie wokół punktu krytycznego oraz próba uaktywnienia sfery utajnionej, jej uwarunkowań oraz dynamiki, jaką wnosi w nią obecność człowieka.

Performance: Janusz Bałdyga

Taniec: Katarzyna Stolarczyk

VJ: Rafał Woźniak

Autor
Sławomir Mrożek
Reżyseria: 
Jarosław Tochowicz
Scenografia: 
Adriana Makarska

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41