Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X
Autor
Dominika Knapik
Reżyseria: 
Dominika Knapik
Dramaturgia: 
Wojciech Klimczyk
Choreografia: 
Dominika Knapik
Muzyka: 
Anna Szwajgier

Testament optymisty

Premiera: 17.02.2011 19:00 Czas trwania: 40 minut Cena:

Absurdalny i ironiczny ton opowiadania stał się inspiracją do zrealizowania minimalistycznego spektaklu operującego językiem teatru tańca. Inscenizacja odwołuje się do klimatu filmów Akiego Kaurismäkiego, który znakomicie koresponduje z ironią tekstu Mrożka. Szczególną rolę pełnią grane na żywo piosenki, będące rodzajem monologów wewnętrznych bohaterów-nieudaczników.  Utrzymany w konwencji koncertu-stypy, spektakl układa się w wielopłaszczyznową narrację, podejmującą problem śmierci w subtelny, pozbawiony patosu sposób.

Dominika Knapik-  absolwentka PWST w Krakowie. Tancerka, aktorka oraz choreograf (współpraca z B. Hussakowskim, M. Kleczewską, I. Gańczarczyk i R. Rychcikiem). W 2007 roku była stypendystką programu DanceWeb Europe oraz Art Stations Foundation (solo jak wam się podobam?). Rok później tańczyła w spektaklu Towarzystwa Gimnastycznego nic. W 2009 zagrała między innymi w Całopaleniu w reżyserii I. Gańczarczyk w Teatrze Nowym w Krakowie. Stypendystka ArtsLink 2009 (Dance New Amsterdam, NY) i tegoroczna stypendystka MKiDN.
Współzałożycielka kolektywu artystycznego Harakiri Farmers.

Magdalena Przybysz tancerka / performerka / choreograf z Krakowa. Tam, w Eksperymentalnym Studio Tańca Iwony Olszowskiej zdobywała pierwsze doświadczenia seniczne . W 2004 roku równolegle do działań związanych z EST rozpoczęła swoją niezależną drogę, jak sama określa „badaczki przestrzeni“ realizując autorskie projekty oparte na sound and movement development, podejmując współpracę z twórcami innych dziedzin sztuki (Zorka  Wollny, Anna Szwajgier, ElektroMoon Vision, Pierre  Deloche Company). Uczestniczka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu oraz rezydentka Solo Projekt 2009 programu Stary Browar Nowy Taniec.

Tomek Chołoniewski. Perkusista. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie. Zajmuje się głównie muzyką improwizowaną. Współpracował z wieloma muzykami i tancerkami. Występował na festiwalach polskich : Unsound (Kraków), Domowa Atmosfera, (Kraków) Plain Music (Warszawa), Fortalicje (Zamość), Przetwórnia Dźwięku (Warszawa), Ad Libitum (Warszawa), Festiwal Kultur Świata (Gdańsk), Laboratorium Intuicji (Kraków) i zagranicznych: Audio Art (Seul), NPAI (Parthenay), Jazz D'Or (Strasburg), Festival de Butoh (Paryżu), Polish Sound Art In China, Total Music Meeting (Berlin), Danza Contemporanea Polaca (Sewilla), Exploratory Music From Poland (Londyn).? Jest twórcą muzyki do filmów animowanych Marty Pajek oraz muzyki do spektaklu "Teatr Anatomiczny" teatru tańca "Amareya".

Dramaturgia:

Wojciech Klimczyk – autor książki „Erotyzm ponowoczesny” (2008) i pracy doktorskiej „Anthropology of Contemporary Dance Theatre. Dynamics of artistic practice”. Był wokalistą zespołów shimmy i helsinki. Współtworzy kolektyw artystyczny Harakiri Farmers, z którym zrealizował spektakle „Keret”, „Beat Hotel” i „We Are Oh So Lucky” (w koprodukcji z Aną Brzezińską). Członek [MINUS 20] collective, który zadebiutował w 2010 roku przedstawieniem „The Fork”. Wkrótce, nakładem Korporacji Ha!art ukaże się jego książka „Wizjonerzy ciała. Panorama współczesnego teatru tańca”

Autor
Dominika Knapik
Reżyseria: 
Dominika Knapik
Dramaturgia: 
Wojciech Klimczyk
Choreografia: 
Dominika Knapik
Muzyka: 
Anna Szwajgier

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41