Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X
Autor
Sławomir Mrożek
Reżyseria: 
Krzysztof Jaworski
Scenografia: 
Paweł Kleszczewski

Upadek orlego gniazda

Premiera: 27.01.2011 19:00 Czas trwania: 40 minut Cena:

Inscenizacja rozgrywająca się na pograniczu rzeczywistości i halucynacji, dotykająca dramatu nierozerwalnego związku człowieka z rytmem wyznaczanym przez siły natury. Wyjątkowość opowiadania Mrożka, będącego niemal gotowym librettem opery kameralnej, pozwoliła na przełożenie go na język sceny z uchwyceniem szczególnego charakteru jego muzyczności.

Krzysztof Jaworski - rocznik 1970, reżyser, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu i krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej; zrealizował do tej pory osiem spektakli, między innymi w TR Warszawa, Laboratorium Dramatu, Teatrze Starym, Teatrze im. C. K. Norwida w Jeleniej Górze.

Paweł Kleszczewski – ur. w Szczecinie w 1982 roku. Artysta malarz, scenograf, autor instalacji, prac wideo. Absolwent Malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. W swojej twórczości łączy wiele dziedzin: malarstwo, sztukę nowych mediów, wideo, grafikę komputerową, instalację. W 2009 roku otrzymał europejskie stypendium Górnej Bawarii, pobyt rezydencyjny w Schafhof – Europäisches Künstlerhaus Oberbayern.

Autor
Sławomir Mrożek
Reżyseria: 
Krzysztof Jaworski
Scenografia: 
Paweł Kleszczewski

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41