Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X
Autor
Paweł Kamza
Reżyseria: 
Paweł Kamza
Scenografia: 
Małgorzata Szydłowska
Choreografia: 
Witold Jurewicz
obsada:
Olga Szostak

Zemsta jest kobietą

Premiera: 31.08.2012 19:00 Czas trwania: 90 minut Cena: 20 zł

"Zemsta jest kobietą" to projekt, będący rezultatem pracy zawodowych twórców teatru i uczestniczek warsztatów teatralnych w Łaźni Nowej. Punktem wyjścia była utrzymana w konwencji teatru kabuki XVII-wieczna historia, oparta na motywach opowieści o 47 roninach.

Uczestnicy warsztatów:

Olga Szostak (aktorka), Joanna Trafas (sopranistka) oraz: Iwona Boguszyńska (koordynatorka w fundacji ekologicznej), Renata Guberniak (studentka), Ewa Kielar, Weronika Krówka (pianistka), Monika Kuleczka (pracownik umysłowy), Katarzyna Lachman (przedstawiciel medyczny), Małgorzata Nieciecka (dziennikarka radiowa), Anna Dawidczyk

Zemsta jest kobietą to projekt, będący rezultatem pracy zawodowych twórców teatru i uczestniczek warsztatów teatralnych w Łaźni Nowej. Punktem wyjścia była utrzymana w konwencji teatru kabuki XVII-wieczna historia, oparta na motywach opowieści o 47 roninach. Uczestnicy zapraszają na pokazy czerpiące z symboliki Japonii: z gejszami i samurajami, pięknem kaligrafii i siłą katany, sushi i herbatą, potęgą Fudżi i niezłomnością kodeksu bushido.

Pracy nad projektem towarzyszyły warsztaty tematyczne: tworzenia kimon, tradycyjnej ceremonii parzenia herbaty oraz warsztat miecza japońskiego, prowadzone przez soke Krzysztofa Jankowiaka i sensei Zbigniewa Karalusa.

Autor
Paweł Kamza
Reżyseria: 
Paweł Kamza
Scenografia: 
Małgorzata Szydłowska
Choreografia: 
Witold Jurewicz
obsada:
Olga Szostak

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41