Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

Spektakl DANUTA W. powstał na kanwie książki Danuty Wałęsy "Marzenia i tajemnice", opracowanej przez Piotra Adamowicza, wydanej przez Wydawnictwo Literackie z Krakowa. W odważnej i przejmującej autobiografii  autorka opowiada o sobie, swojej rodzinie i burzliwej historii Polski ostatnich dekad. Mówi - jak zawsze naturalna i silna - zarówno o chwilach wspaniałych, jak i o cenie, którą przyszło za nie zapłacić. Opowiada światu swoją wersję wydarzeń.

Książka "Marzenia i tajemnice", wydana jesienią ubiegłego roku, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, stała się nie tylko wydarzeniem medialnym, lecz także gorącym tematem społecznym. Danuta Wałęsa przerwała milczenie, ale oddała głos wszystkim kobietom. Czytelniczki odnajdują w niej swoje losy i idą za głosem Autorki. To zaskakujące zjawisko kulturowe, które wciąż żyje.

Danuta Wałęsa (w opracowaniu Piotra Adamowicza) - DANUTA W.

W roli Danuty Wałęsy zobaczymy Krystynę Jandę, która o swojej pracy nad tekstem i spektaklem mówi tak:

"Ten spektakl i ta rola, z legendarnym przywódcą Solidarności i Prezydentem Polski  w tle, to jedno z największych moich wyzwań życiowych, nie tylko zawodowych, ale także ludzkich i obywatelskich. Każdego dnia wyznania pani Danuty Wałęsowej budzą mój podziw i wzruszenie. Prostota i szczerość tych wypowiedzi zdumiewa i wywołuje szacunek. Wszystko to budzi ochotę, aby w ogóle historię Polski opowiedzieć od strony kobiet."

Bilety:

Sektor A: 120zł

Sektor B: 100zł

Sektor C i D: 90zł

Bilety dostępne również w punktach Info Kraków na ul. Św. Jana 2

Partnerzy projektu

Krystyna Janda 

światło: Andrzej Wolf, asystent scenografa: Małgorzata Domańska, producent wykonawczy: Ewa Ratkowska,  realizacja i przygotowanie materiału filmowego: reżyseria: Janusz Zaorski, zdjęcia, operator kamery: Andrzej Wolf, operator steadicamu: Adam Mendry, montaż: Zaq Chojecki i Ludwik Sielicki psm (Media Kontakt), kierownik produkcji: Ewa Ratkowska

DANUTA W.

Data publikacji
16 listopada 2012

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

DANUTA W.

Następna Poprzednia
Świadczenie usług hotelarskich - hotel kategoria 4 gwiazdki
"W imię Jakuba S." - zwycięzcą gdyńskiego festiwalu R@port