Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

Krzysztof Dracz, aktor „Klątwy” doceniony na bydgoskich Prapremierach!

Z  dumą informujemy, że Krzysztof Dracz, aktor „Klątwy, odcinków z czasu beznadziei”, otrzymał tegoroczną Nagrodę Aktorską Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy!

Spektakl Łaźni Nowej i Teatru IMKA został fantastycznie przyjęty przez festiwalową publiczność, otrzymując entuzjastyczne owacje i recenzje. Zapraszamy do zapoznania się z werdyktem jury na stronie Festiwalu: http://www.festiwalprapremier.blogspot.com/

 

Gratulujemy twórcom i aktorom, przytaczając relację z „Gazety Pomorskiej”:

W ramach trwającego w Bydgoszczy Festiwalu Prapremier widzowie mieli okazję zobaczyć wczoraj na deskach naszego teatru serial teatralny. "Klątwa, odcinki z czasu beznadziei" to efekt pracy duetu Monika Strzępka (reżyser) i Paweł Demirski (tekst) Teatru Łaźnia Nowa z Krakowa i Teatru Imka z Warszawy. 

Na dużej scenie zobaczyliśmy wczoraj trzy odcinki tego politycznego thrillera. 

Co stałoby się, gdyby tak jednego dnia, a właściwie jednej nocy w różnych okolicznościach zginęli wszyscy (prawie) nasi parlamentarzyści? Zdaniem twórców serialu w pierwszych godzinach na ulicy Wiejskiej odpalanoby fajerwerki, tańczono i śpiewano z radości, ale też byliby i tacy, którzy zapalaliby znicze i płakali. Czyż to nie polskie? 

A co dalej? Kłótnie? beznadzieja? Panika? 

Czy w tej panice kościoły zapełniłyby się tłumami tych, którzy właśnie odzyskali wiarę? Czy prezydent kraju nie zarzuciłby na siebie biskupich szat twierdząc, że "królestwo jego jest nie z tej ziemi"? Czy ustawilibyśmy się w kolejce do tarocistow, wróżek, czy nadal wierzylibyśmy w rachunek prawdopodobieństwa? 

Oglądając już pierwszy odcinek "Don't mess with Jesus" odpowiedzi na te pytania wydają się oczywiste. Demirski i Strzępka podają nam je na tacy, pozwalają się śmiać z samych siebie. Śmiać do rozpuku, śmiać do łez. Śmiać tak długo aż na języku poczujemy gorzką, piekącą wręcz pigułkę prawdy. 

W przedstawieniu, bowiem, dostaje się po równo wszystkim. Bogatym i biednym, wierzącym i niewierzącym, politykom niezależnie od opcji politycznej, dziennikarzom, urzędnikom, duchownym... 

Autorzy zrównują nas wszystkich w jednym ciele umieszczając dziennikarkę telewizyjną i posłankę Pawłowicz. A w innym ciele - dziennikarza patrzącego na ręce władzy i procesującego się z głową państwa oraz samego prezydenta. W tej ostatniej roli - świetnie zagrał Krzysztof Dracz. Uwagę przykuwa też fantastyczna gra Dobromira Dymeckiego w roli Jezusa.

Agata Kozicka

 

Krzysztof Dracz, aktor „Klątwy” doceniony na bydgoskich Prapremierach!

Data publikacji
10 października 2014

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Krzysztof Dracz, aktor „Klątwy” doceniony na bydgoskich Prapremierach!

Następna Poprzednia
"Paradiso", fotorelacja z premiery
Pomnik Przyszłości zagościł w Nowej Hucie