Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

Spektakl "Emigranci" zajął 2 miejsce w  plebiscycie publiczności na festiwalu FANABERIE w Wałbrzychu (18 - 24 listopada 2011).

 

Bohaterem 9. edycji Wałbrzyskich FANABERII Teatralnych  był AKTOR.

W sytuacji, gdy teatr ulega głębokim przeobrażeniom, sztuka teatralna ewoluuje, angażując coraz to nowe środki inscenizacyjne, poszukując wciąż nowych rozwiązań scenicznych, gdy przedawnieniu ulegają trendy artystyczne, dobre, rzetelne aktorstwo niezmiennie stanowi podstawę pracy teatralnej. Choć zmieniają się konwencje i akceptowana stylistyka, to jednak WARSZTAT pozostaje zawsze najcenniejszą wartością, bo pozwala się odnaleźć w spektaklach wszelkich nurtów i odmian.

W przedstawieniach proponowanych w festiwalu IX Wałbrzyskich FANABERII Teatralnych aktor jest nie tylko tworzywem, przedmiotem spektaklu, ale i jego bohaterem. Program skonstruowany jest tak, by prezentował wiele odcieni sztuki aktorskiej. Zawiera zatem spektakle mistrzowskie, w których wybitni aktorzy tworzą wspaniałe role, czasem wręcz kreacje i przedstawienia, w których treścią jest sztuka aktorska. Dobór tytułów stanowi swoisty przegląd „niewolników sztuki kreacyjnej”: gwiazdy mieszają się z komediantami, marzyciele żyjący w świecie fikcji z celebrytami i politykami. Wchodzenie w rolę, kreowanie, tworzenie alternatywnych osobowości – to wszystko znajdzie się w programie 9 edycji „Fanaberii”. Aktorzy na scenie i aktorzy w życiu – w interpretacji mistrzów. Kolejnym wyróżnikiem FANABERII w roku 2011 jest MISTRZOSTWO. W całym bogactwie propozycji teatralnych w Polsce wyszukaliśmy spektakle, w których wybitni artyści tworzą/stworzyli wyśmienite role. Pragniemy zaprezentować zarówno „starą szkołę” aktorską, jak i nowe rozwiązania i metody pracy twórczej. Nie zamierzamy porównywać, ani konfrontować „starych” z ”młodymi”, raczej zamierzamy pokazać, że polskie aktorstwo w każdym aktywnie działającym pokoleniu ma się świetnie, że w każdym pokoleniu można wyróżnić klasę mistrzów. Przygotowując repertuar 9. edycji FANABERII, świadomie zadecydowaliśmy w tym wydaniu festiwalu o rezygnacji ze spektakli zagranicznych, by skoncentrować się na obserwowaniu dokonań POLSKICH AKTORÓW.

'Emigranci' nagrodzeni na Festiwalu Fanaberie

Data publikacji
24 listopada 2011

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

'Emigranci' nagrodzeni na Festiwalu Fanaberie

Następna Poprzednia
4. Międzynarodowy Festiwal Boska Komedia
Wykład performatywny "Fakir, czyli optymizm" na Festiwalu Fanaberie