Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

Pierwszy weekend FUU już za nami!

Dziękujemy za liczne przybycie i aktywny udział w pierwszym weekendzie Festiwalu Uczuć Urażonych! Cieszymy się, że FUU stało się przestrzenią żywych dyskusji i sporów, tak wśród panelistów, jak również wśród publiczności. Pierwszego dnia Festiwalu emocje wywołała sztuka Przemysława Jurka „Bydło”, co dało się odczuć w rozmowie z prof. Krystyną Duniec i dr Joanną Krakowską. Wspólnie zastanawialiśmy się, czy polska sztuka, podobnie jak debata polityczna, jest równie mocno spolaryzowana. Po dyskusji obejrzeliśmy monodram Joanny Szczepkowskiej „Goła baba”, który był preludium do burzliwej i angażującej uczestników dyskusji.

Drugi dzień festiwalu zaczęliśmy od projektu Anu Czerwińskiego i Rafała Urbackiego „Gatunki chronione” i dyskusji z twórcami przedsięwzięcia, w której uczestnicy zastanawiali się, czy „laurki” wystawiane osobom o alternatywnej motoryce tylko z uwagi na ich „inność”, nie przynoszą więcej szkody niż pożytku. Zaraz po dyskusji kandydaci na radnych miasta Krakowa razem z występującymi „gatunkami chronionymi” wzięli udział w wyjątkowych warsztatach ruchowych, które poprowadził Rafał Urbacki. Po krótkiej przerwie dr Grzegorz Stępniak poprowadził wykład i burzliwą dyskusję o nagości w teatrze, w której wzięli udział Radosław Krzyżowski i Krzysztof Zarzecki. Festiwalowy weekend zakończyliśmy występem chippendalesów i wyjątkowym, nagim tortem.

Przypominamy, że to jeszcze nie koniec i zapraszamy już 22-ego i 23-ego listopada na kolejne czytania i dyskusje. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Festiwalu.

Pierwszy weekend FUU już za nami!

Data publikacji
13 listopada 2014

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Pierwszy weekend FUU już za nami!

Następna Poprzednia
Kult
Spotkanie z aktorami Teatru Montownia w cyklu spotkań po przedstawieniach repertuarowych!