Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

23 listopada - czytanie sztuki "Dziura"

W drugim dniu cyklu czytań i dyskusji, 23 listopada, zaprezentujemy kolejny dramat, będący punktem wyjśćia do rozmów o kondycji polskiego teatru i jego publiczności.

 

18:00 Czytanie sztuki „Dziura” Jarosława Jakubowskiego 

reżyseria: Justyna Kowalska

obsada czytania sztuki:

Ewa Kolasińska
Agnieszka Zieleziecka
Kajetan Wolniewicz
Andrzej Rozmus

19:30 Dyskusja: „Teatr polski i jego publiczności” 

Dyskusję: „Teatr polski i jego publiczności” z udziałem Jacka Sieradzkiego, Kaliny Zalewskiej, dr Marcina Kościelniaka i Witolda Mrozka poprowadzi Agata Dąbek.

Sztuka J. Jakubowskiego to tekst ukazujący polską rzeczywistość jako pole walki między zwaśnionymi plemionami, który stawia pytanie o możliwość wyplątania się z matni toczącego się sporu. W warstwie tematycznej dotyczy wiary: prezentuje różne oblicza polskiego katolicyzmu, konfrontując je z postawami lewicowymi. Czytanie sztuki stanowić będzie punkt wyjścia do dyskusji o powodach rozchodzenia się dróg polskiego teatru i sporego grona publiczności teatralnej (oraz twórców teatru).

Czytaniu sztuki „Dziura” Jarosława Jakubowskiego oraz następującej po nim dyskusji z udziałem Kaliny Zalewskiej, Jacka Sieradzkiego, Witolda Mrozka i Jacka Sieradzkiego towarzyszyć będzie promocja wyboru sztuk J. Jakubowskiego „Generał i inne dramaty polityczne” wydanego przez Agencję Dramatu i Teatru ADiT. 

Informacje o książce i autorze:

Antologia zawiera dramaty: Generał, Kamień, Nareszcie możemy być źli, Głową w dół, Dziura, Ostatnia królowa, Nowy Legion, Luna oraz posłowie i sylwetkę autora.

Generał znalazł się w finale konkursu dramaturgicznego Teatru Polskiego w Poznaniu „Metafory Rzeczywistości”, a jego prapremiera miała miejsce w Teatrze Imka w Warszawie w 2011 r. W 2012 r. jego Wieczny kwiecień wygrał konkurs „Metafory Rzeczywistości”; w Teatrze Polskim w Poznaniu odbyła się prapremiera tej sztuki w reżyserii Agnieszki Korytkowskiej-Mazur. W tym samym roku Wojciech Faruga wyreżyserował napisany wspólnie z Jakubowskim tekst Wszyscy święci. W 2013 r. Teatr 2. Strefa z Warszawy wystawił sztukę Człowiek, który nie umiał odejść. Jarosław Jakubowski jest również autorem nagradzanych tomików wierszy. Licheń story, wystawiony w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu w marcu 2014, cieszy się uznaniem widzów i krytyków. 

Wstęp na czytania i dyskusje jest bezpłatny.

Czytanie sztuki "Dziura" - 23 listopada

Data publikacji
23 listopada 2014

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Czytanie sztuki "Dziura" - 23 listopada

Następna Poprzednia
Łaźniowe spektakle na Boskiej Komedii
Czytanie sztuki "Reduplikacja" - 22 listopada