Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

Koncert performatywny „geo-soundsfuture“ 24 maja w Łaźni Nowej!

50 młodych ludzi z Polski i Niemiec wspólnie z Orkiestrą Kameralną Mendelssohna z Lipska przygotowało niezwykłe, wielowątkowe PERFORMATYWNE LABORATORIUM DŹWIĘKU, podczas którego zaprezentuje swoją ekspedycję w przyszłość oraz prapremierę swoich artystycznych wizji.
 
Koncert to efekt trwającego półtora roku projektu „geo-sounds“. Jego uczestnicy - uczniowie z pięciu polskich i niemieckich miast – wspólnie komponując i sięgając po artystyczne środki wyrazu – poznawali historię powstawania pokładów węgla kamiennego, a także zajmowali się przyszłością regionów, w których mieszkają.
 
Już od wielu lat geolog Frank W. Junge poszukiwał sposobów, by w kreatywny sposób przybliżać innym wiedzę o tym, jak powstał węgiel brunatny. Jak sprawić, by inni ludzie poczuli, co działo się na Ziemi przez 50 milionów lat? Będąc na koncercie muzyki klasycznej, zrozumiał, że także przemiany w krajobrazie można przedstawić za pomocą dźwięków! Zwrócił się do kompozytora Steffena Reinholda i do reżyserki Ani-Christin Winkler, którzy z entuzjazmem podjęli się sformułowania koncepcji projektu geo-sounds: uczniowie mieszkający tam, gdzie znajdują się złoża węgla brunatnego wspólnie stworzą kompozycję na ten temat. Ogromne leje po szybach wydobywczych znajdują się także po drugiej stronie granicy – w Polsce. Tak narodził się pomysł włączenia do projektu polskich uczniów. Steffen Reinhold wielokrotnie współpracował z Orkiestrą Kameralną Mendelssohna / MKO z Lipska przy realizacji międzynarodowych projektów szkolnych. Także i tym razem muzycy z MKO wykonają utwór skomponowany przez uczniów w ramach projektu geo-sounds. Sami uczniowie mieli możliwość zagrania koncertu wspólnie z zawodowymi muzykami z lipskiej orkiestry.
 
 
Koncert odbędzie się 24 maja 2014 r. o godz. 19 w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie
 
 
WIĘCEJ NA: www.geo-sounds.de
 
Wsparcie finansowe „geo-sounds on tour“
 
Trasa koncertowa odbywa siędzięki życzliwemu wsparciu Fundacji Kultury Wolnego Kraju Saksonii, Urzędu Kultury Miasta Lipska, Fundacji Commerzbank, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej i Instytutu Polskiego w Berlinie, Filia w Lipsku.
 
Prosimy publiczność o przyjście na koncert w białych lub jasnych ubraniach.

Performatywny koncert Geo-sounds Future

Data publikacji
13 kwietnia 2014

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Performatywny koncert Geo-sounds Future

Następna Poprzednia
Spotkanie z Susaną Osario-Mrożek
machina eX "HEDGE KNIGHTS" spektakl gościnny