Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

26 maja 2008 zaprezentowano w Łaźni Nowej gościnny spektakl studentów ze Studium Aktorskiego przy Teatrze im. Jaracza z Olsztyna "Ćwiczenia z Witkacego: Wariat i Zakonnica" w reżyserii  Krzysztofa Rościszowskiego.
"Wariat i zakonnica" to Witkacy w pigułce, w całej swej groteskowej okazałości, przyprawiony sporą szczyptą suspensu i czarnego humoru. Sztuka rozgrywa się w klaustrofobicznej scenerii domu wariatów, gdzie dochodzi do fantazmatycznej rozgrywki między pogruchotanymi przez życie osobowościami. Demoniczny poeta - Mieczysław Walpurga i młodziutka (choć już po tragicznych miłosnych przejściach) zakonnica, którą Walpurg wodzi ją na pokuszenie, dwóch psychiatrów oraz siostra Barbara - kalekę, przełożoną zakonu. To swojskie bestiarium, pole minowe ludzkich przypadłości, po którym widz wodzi oczami, przeczuwając następujące po sobie wybuchy żądzy, namiętności, szaleństwa i traumatycznej patologii, ujawniające absurd istnienia. Rozgrywka toczy się o prawo do indywidualnego stanowienia o sobie.

reżyseria i realizacja: K. Rościszowski, scenografia: E. Strebejko, choreografia: T. Asmołkowa

występują: M. Bochan, D. Dywicka, A. Jędrzejak, O. Paszkowska, T. Ciachorowski, K. Koła, J. Kołodziej, P. Lizak, M. Szkoda oraz student II roku P. Feliś

Gościnny spektakl "Ćwiczenia z Witkacego: Wariat i Zakonnica"

Data publikacji
26 maja 2008

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Gościnny spektakl "Ćwiczenia z Witkacego: Wariat i Zakonnica"

Następna Poprzednia
Gościnny spektakl "Jak Wam się podoba"
Prezentacja spektaklu "Kochałam Bogdana W." na 3. Festiwalu R@port w Gdyni