Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

Sceny i teksty rozgrywające się na scenie to żywe działania teatralne młodych aktorów między 10 a 11 rokiem życia. Młodzi Hiszpanie, stojący jeszcze przed nieskończonymi możliwościami zostania takim człowiekiem, jakim zechcą, uczą nas, że my również jesteśmy dziećmi, uczą nas pamiętać i myśleć. Hiszpański spektakl o dorastaniu został zaprezentowany 24 i 25 listopada.

La tristura jest jednym z największych zjawisk hiszpańskiej sceny teatralnej, a „Materia prima” jednym z ich najbardziej kluczowych projektów, pozwalającym zrozumieć specyfikę ich scenicznego języka. Sceny i teksty rozgrywające się na scenie to żywe działania teatralne młodych aktorów między 9 a 10 rokiem życia. Młodzi hiszpanie, stojący jeszcze przed nieskończonymi możliwościami zostania takim człowiekiem, jakim zechcą, uczą nas, że my również jesteśmy dziećmi, uczą nas pamiętać i myśleć. Czy ich punkt widzenia nas przestraszy? Czy dziwnie będzie usłyszeć ich wypowiadających się jak dorośli? Czy w dzisiejszych czasach coś jeszcze może nas zaskoczyć?

 

MATERIA PRIMA

Tekst i reżyseria: Itsaso Arana, Pablo Fidalgo, Violeta Gil i Celso Giménez

Występują: Ginebra Ferreira, Gonzalo Herrero, Siro Ouro i Candela Reci

Zespół La Tristura jest uznany za jeden z najciekawszych na hiszpańskiej scenie teatralnej, a „Materia Prima” to jeden z ich najbardziej kluczowych projektów, pokazujący w pełni specyfikę ich scenicznego języka.

Spektakl „Materia Prima” jest rezultatem długich rozważań nad dziedzictwem, edukacją i przyszłością rozpoczętych w 2004 roku. Czterej dorośli członkowie zespołu “La Tristura” postanowili oddać swoje role jedenastoletnim dzieciom.

„Pomyśleliśmy, że te dzieci mają coś do powiedzenia dorosłym. Ich życie jest bardziej związane fizycznością, z ciałem, skórą, czyli tym, co
jest najważniejsze w życiu. Każde z nich gra naszą rolę, ale robią to znacznie lepiej, są bardziej żywiołowi, odważni i w pewien sposób
olśniewający” powiedział Pablo Fidalgo, jeden z członków La Tristury.

Sceny i teksty rozgrywające się na scenie to żywe działania teatralne młodych jedenastoletnich aktorów. Bohaterowie stojący jeszcze przed nieskończonymi możliwościami stania się takim człowiekiem, jakim zechcą, przekonują nas, że my również jesteśmy dziećmi, uczą nas pamiętać i myśleć.

Czy ich punkt widzenia nas przestraszy?

Czy zdziwi nas ich dorosły język i dojrzałość?

Czy w dzisiejszych czasach coś jeszcze może nas zaskoczyć?

Spektakl był nominowany do nagrody Max (najważniejsza hiszpańska nagroda teatralna) za rok 2011 w kategorii Spektakl – Odkrycie.

"Spektakl nurtu teatru granicznego, daleki od prostej rozrywki. "

El País

Spektakl w języku hiszpańskim z polskimi napisami.

Spektakle:

24 listopada, godz.17.00

25 listopada, godz.19.00

{gallery}archiwum/2012/materia_prima{/gallery}

Bilety: 50zł bilet normalny

35 zł bilet ulgowy

Hiszpański spektakl "Materia prima"

Data publikacji
24 listopada 2012

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Hiszpański spektakl "Materia prima"

Następna Poprzednia
Archive
Świadczenie usług hotelarskich - hotel kategoria 3 gwiazdki