Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

W dniach 4-5 lipca na Błoniach Mogilskich odbył się Jarmark Mogilski organizowany przez Teatr Łaźnia Nowa.

kramy i stragany
Tego zabraknąć na prawdziwym jarmarku nie może: rzemiosło tradycyjne, biżuteria artystyczna, wiklina, ludowa rzeźba, ręczne koronki, chleby na zakwasie, miody prosto z ula, tradycyjne napitki piwne z prawdziwego zacieru i fermentacji, wytłaczane i wyciskane z owoców soki... Dla upiększenia ciała i ożywienia ducha.

słowiańska wioska
Oko w oko z Prasłowianami. Pokażą Wam jak zrobić koło, uwędzić ryby, ulepić garnki, wypleść bicz albo sznur. Będzie cieśla, szewc i bednarz. A nawet słynny wój Boran i jego kram z przeszywanicami. Przepięknej urody Słowianki zaprezentują rewię mody, nauczą tkać i barwić materiały. W obronie białogłów walki staczać będą rycerze. W osadzie czekają na Was pradawne zabawy, wróżby i konkursy.

ekowyspa
Jeśli nie wiesz jak smakuje zupa serwatkowa odwiedź EKOWYSPĘ. Pasjonaci zdrowego jedzenia będą gotować, a goście... degustować! Pierożki, sery, wędliny, naleśniki - wszystko czyste jak łza i zdrowe jak tylko Eko-żywność zdrowa być może. Szczególnie polecamy dodatkowe atrakcje: konkurs na dojenie krowy oraz ubijanie masła!

Zabawy i warsztaty dla dzieci
Mini zoo, przejazdy kolaską oraz wyprawa tropem najstarszych zagadek historii. Znikające pismo, hieroglify, wykopane z ziemi artefakty, fragmenty pamiętników... pozwolą rozwikłać zagadkę śmierci księżniczki Wandy oraz historię Mogiły. Wraz z Uniwersytetem Dzieci odkryjecie nieznane lądy wyobraźni. Poza tym czekają na Was chlebowa chata, drewutnia, wielkie pranie, montewka i inne sprzęty.

muzyczne odczynianie
Etniczne instrumenty, obrzędowe przyrządy - świat dźwięków i magii odkryją przed Wami KARPATY MAGICZNE. Do czego w muzyce służył czarny bez? Po co komu była fujara pasterska? Co to jest końcowka i jak na niej grać? Po warsztatach koncert - etniczna ekspedycja o prawdziwie rockowym brzmieniu! Potem PSIO CREW czyli fuzja światów. Góralszczyzna wymieszana z drum'n'bass'em, hip-hopem, nu-jazzem i dubem. Mieszanka iście wybuchowa - raczej do tańca, niż do różańca.

alchemia obrazu i magia dźwięków
Murarze i muzycy. Oryginalny montaż najstarszych i unikalnych dokumentów o tym, jak to Nową Hutę budowano. I muzyka pamiętająca dźwięki tych ziem jeszcze sprzed budowy, w wykonaniu KARPAT MAGICZNYCH.

tabory
Przeniesiemy Was w czasy, gdy po mogilskich ziemiach jeździły cygańskie tabory. Romowie z okolic Krakowa rozstawią wozy, rozpalą Jag, częstować będą mariklami. Nie zabraknie wróżki Rosalii, kowala kującego podkówki na szczęście, pobielacza patelni. Nauczycie się strzelać z bata i tańczyć serbiankę. Wszystko to w rytmach cygańskiej muzyki, bo w programie aż trzy koncerty: Kałe Jakha, Kałe Bała i rumuńska Taraf de Ghiocel.

teatr pod gwiazdami
Na świeżym powietrzu opowiemy nowohucko - romskie baśnie. W ciągu dnia sceny i happeningi z przygotowywanego spektaklu Pawła Kamzy inspirowane telenowelami nowohuckimi Renaty Radłowskiej. A nocą, w księżycowym blasku, dwa spektakle: "Supernova" w reż. Marcina Wierzchowskiego - wzruszająca historia o naszej pamięci, wspólnocie i miłości oraz "Krwawe Wesele" w reż. Bartosza Szydłowskiego z chwytającą za serce muzyką romską na żywo, gdzie dusze zaklęte w ptaki opowiadają o żywiołowej i tragicznej miłości.

przodownicy
Rozstrzygnięcie konkursu Gazety Wyborczej i wręczenie kielni dziesięciu przodownikom Nowej Huty

fotografie w rozmiarze wielkiej płyty
Wielki format dawnych czasów. Domy, stodoły, obory, spiżarnie, pasieki, ogródki, polne kapliczki… i dawni mieszkańcy tych terenów. Wystawa 70 zdjęć o nowohuckiej przeszłości.

Jarmark Mogilski

Data publikacji
05 lipca 2009

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Jarmark Mogilski

Następna Poprzednia
7. Festiwal Sacrum Profanum
Zaślubiny Nowej Huty z Krakowem