Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

"Solidarni z Ukrainą" to wyjątkowy koncert, który jest wyrazem naszego poparcia i współczucia dla narodu ukraińskiego. Jest to impreza charytatywna,  z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc poszkodowanym podczas starć na kijowskim Majdanie.
Gwiazdą wieczoru będzie ukraiński septet Dakh Daughters Band.

Dakh Daugthers Band to siedem młodych aktorek, piętnaście instrumentów, mieszanka stylów i gatunków. Podczas swoich oscylujących na granicy szaleństwa występów, dziewczyny sięgają po teksty ukraińskich klasyków, łączą rap z Szekspirem i odwołują się do folkloru. Wszystko po to, by prowokować publiczność i wciągnąć ją do zabawy, łączącej ludyczność, pop, kicz i wyrafinowaną salonowość. Dziewczyny z Dakh Daughters Band angażują się aktywnie w działalność na kijowskim EuroMajdanie, zarówno poprzez występy muzyczne, jak i aktywnie wspierając protestujących i niosąc pomoc w  grupach wolontariuszy. Rewolucyjny wydźwięk koncertów Dakh Daughters Band stał się w Kijowie swoistym orężem w dążeniu do wolności.


Zespół, pod przewodnictwem Vlada Troickiego, kultowego kijowskiego reżysera i producenta, twórcy znanego na całym świecie zespołu DakhaBraha. Dziewczyny z Dakh Daughters Band występowały m.in. w Paryżu, Moskwie, Permie, Odessie, Lwowie, zawsze rewelacyjnie przyjmowane przez międzynarodową publiczność. Ich twórczość to niepowtarzalna okazja do zajrzenia w głąb współczesnej ukraińskiej kultury

WSTĘP WOLNY

Koncert SOLIDARNI Z UKRAINĄ - DAKH DAUGHTERS BAND

Data publikacji
29 marca 2014

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Koncert SOLIDARNI Z UKRAINĄ - DAKH DAUGHTERS BAND

Następna Poprzednia
Tłumy na koncercie SOLIDARNI Z UKRAINĄ
Teatr bez tajemnic w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru w Łaźni Nowej