Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

Cykl Festiwalu Boska Komedia "Pomniki Polskie" został nominowany do Kulturalnych Odlotów Gazety Wyborczej!

Uzasadnienie nominacji:

"Tej zimy, aby zobaczyć śnieg w Krakowie, trzeba było iść do teatru. To nie jest najważniejszy powód nominowania cyklu Pomniki Polskie, który był jedną z części 4. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia, ale zdecydowanie najbardziej odlotowy.

Utrzymany w (mocno!) zimowej scenerii spektakl 'W imię Jakuba S.' Moniki Strzępki według tekstu Pawła Demirskiego, bo o nim mowa, to bodaj najlepszy dowód na to, że ten projekt naprawdę się udał. Właśnie to przedstawienie zostało uznane za jedno z najlepszych w polskim teatrze w 2011 roku przez niemal wszystkich liczących się krytyków.
Ale spektakli Pomników Polskich było więcej. 'Pomysł, by Boską Komedię otworzyć premierami przedstawień zamówionych przez festiwal, był znakomity', pisała w Gazecie Joanna Targoń. 'Zawsze większe emocje budzą przedstawienia nowe, jeszcze nieopisane i nieocenione (a z opisanych i ocenionych jako najlepsze składa się program festiwalu). Druga sprawa to intrygująco brzmiący temat -  raczej wiadomo było, że nikt nie będzie pomników stawiać, ale je dekonstruować albo chociaż podejrzliwie oglądać. No i trzecia sprawa: premiery mogą liczyć na zainteresowanie ogólnopolskich mediów'. Krakowska Boska Komedia zdetronizowała Warszawskie Spotkania Teatralne. Nie tylko pokazuje przedstawienia, ale również je tworzy - dodał Jacek Wakar w tygodniku Przekrój.

Pomniki Polskie okazały się wydarzeniem, a że przy tym odlotowym,  nie mogliśmy ich zatem nie nominować!

Pomniki Polskie Festiwalu Boska Komedia nominowane do Kulturalnych Odlotów

Data publikacji
14 stycznia 2012

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Pomniki Polskie Festiwalu Boska Komedia nominowane do Kulturalnych Odlotów

Następna Poprzednia
Marka Radia Kraków dla "W imię Jakuba S."
Podsumowanie warsztatów