Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

16 czerwca na VIII Festiwalu Teatrów Europy Środkowej „Sąsiedzi” został zaprezentowany łaźniowy spektakl "Niewierni". Bardzo dziękujemy za ciepłe przyjęcie.


Hasło tegorocznej edycji festiwalu brzmiało „Słodko-gorzki”, co miało oddawać dwa nurty festiwalowych spektakli. - Postanowiliśmy sięgnąć nie tylko do tematów słodkich, cieszących oko i ucho widza, ale też sprowokować do refleksji. To będzie ta gorzka część festiwalu, spektakle skłaniające do rozmowy, poruszające istotne tematy dzisiejszej rzeczywistości - tłumaczył na konferencji prasowej dyrektor festiwalu Witold Mazurkiewicz.

Zaprezentowany został między innymi łaźniowy spektakl „Niewierni” poświęcony problemowi apostazji, ukazanej na podstawie indywidualnych relacji ludzi, którzy wystąpili ze wspólnoty Kościoła.
 

Media o prezentaci spektaklu "Niewierni"

"Na równie wysokim poziomie emocjonalnym (i artystycznym) był spektakl „Niewierni" krakowskiego Teatru Łaźnia Nowa. Opowiadał historie siedmiu osób, które zdecydowały się na akt apostazji. Widzowie mógł spojrzeć z zupełnie innej strony na zagadnienie, które przez wiele osób uważane jest za wymysł czy fanaberię. Świadectwa dziewczyny, która urodziła się wskutek zapłodnienia in-vitro, taksówkarza, który za wszelką cenę chce się odłączyć od Kościoła czy lekarki - onkologa dziecięcego, która straciła wiarę, widząc cierpienia dzieci, mocno dają do myślenia

Ale nie jest to spektakl, podczas którego wylicza się grzechy Kościoła czy zarzuty wobec wiary katolickiej. To przedstawienie, które prowokuje do myślenia, zastanowienia się nad ważnymi rzeczami. Dzięki wielu wątkom humorystycznym nie jest ciężki w odbiorze. Duża dynamika akcji, świetny dobór muzyki i rewelacyjne kreacje wszystkich siedmiu postaci powodują, że widz nie jest przytłoczony tym, co opowiadają."

Anna Fit / Gazeta Wyborcza Lublin

'Niewierni' ciepło przyjeci na Festiwalu Sąsiedzi w Lublinie

Data publikacji
16 czerwca 2013

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

'Niewierni' ciepło przyjeci na Festiwalu Sąsiedzi w Lublinie

Następna Poprzednia
CASTING - Poszukujemy rymujących freestylowców
Noc Teatrów 2013