Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

Teatr Łaźnia Nowa zaprosiła widzów na wyjątkowy recital Stanisławy Celińskiej NOWA WARSZAWA. Artystce na scenie towarzyszył Royal String Quartet oraz Bartek Wąsik.


"Nowa Warszawa" to wyjątkowy projekt muzyczny sygnowany przez Nowy Teatr Krzysztofa Warlikowskiego. Zestaw piosenek zaproponowany przez Stanisławę Celińską i Royal String Quartet jest muzyczną podróżą przez liryczne, heroiczne i sentymentalne zakamarki Warszawy. Usłyszymy szlagiery dawnej Warszawy, popularne piosenki autorstwa takich wykonawców jak: Czesław Niemen, T.Love i Bajm, a nawet motyw muzyczny stworzony przez Davida Bowie pod wpływem krótkiego spaceru po Warszawie. Wszystko to w nowatorskich aranżacjach Bartka Wąsika, wyśpiewane hipnotycznym głosem Stanisławy Celińskiej, którą publiczność pokochała nie tylko za jej kreacje aktorskie, ale również doskonałe recitale wokalne.

Stanisława Celińska zaprasza do Łaźni Nowej

Płyta "Nowa Warszawa" Stanisławy Celińskiej, Bartłomieja Wąsika i Royal String Quartet otrzymała kulturalną nagrodę "Gazety Co Jest Grane" - Wdechy 2012

"To był wieczór Stanisławy Celińskiej. Wybitna aktorka odebrała nagrody zarówno od dziennikarzy, jak i czytelników "Gazety Co Jest Grane", a publiczność zgromadzona w Teatrze Studio nagrodziła ją takimi owacjami, jakich jeszcze nie miał żaden laureat naszych nagród w ich 9-letniej historii. Muzyczny projekt "Nowa Warszawa", w którym Stanisława Celińska na nowo interpretuje znane piosenki dedykowane Warszawie, wzruszył nas i zachwycił. Naszą dziennikarską nagrodę - dużą deskę surfingową - przyznaliśmy "Nowej Warszawie" w kategorii Wydarzenie Roku, chcąc docenić pracę zarówno Stanisławy Celińskiej, jak i aranżera Bartłomieja Wąsika i muzyków z Royal String Quartet. Ale Stanisława Celińska nominowana była również w kategorii Człowiek Roku i tu zdobyła najwięcej głosów naszych czytelników. Odebrała więc też w sobotę Wdechę Publiczności.

- Jestem bardzo wzruszona - przyznała. Dziękując wszystkim współtwórcom płyty, producentom z Nowego Teatru i pomysłodawcy projektu Mike'owi Urbaniakowi, dodała: - Dobrze, że w zeszłym roku przeprowadziłam się do większego mieszkania, bo zmieści się w nim ta nagroda. Rozumiem, że to jest zaproszenie do surfowania, może dam radę jeszcze - śmiała się i pozowała z całą ekipą "Nowej Warszawy" na desce surfingowej."

www.gazeta.pl

LINK do artykułu

Wykonawcy:

Stanisława Celińska (wokal), Bartek Wąsik (fortepian), Royal String Quartet w składzie: Izabella Szałaj-Zimak (I skrzypce), Elwira Przybyłowska (II skrzypce), Marek Czech (altówka), Michał Pepol (wiolonczela)
Aranżacje: Bartek Wąsik

STANISŁAWA CELIŃSKA
Jedna z największych polskich osobowości aktorskich. Absolwentka PWST w Warszawie. Debiutowała na deskach Teatru Współczesnego w 1968 roku, w latach późniejszych związana z Teatrem Nowym w Warszawie, Dramatycznym, Nowym w Poznaniu, Studio i Rozmaitości. Występowała w spektaklach Erwina Axera, Tadeusza Łomnickiego, Zygmunta Hübnera. Od premiery Zachodniego wybrzeża w 1998 roku regularnie współpracuje z Krzysztofem Warlikowskim. Grała między innymi w: Hamlecie, Oczyszczonych (nagroda im. Zelwerowicza oraz Feliks Warszawski za rolę Kobiety), Burzy, Krumie, Aniołach w Ameryce, Końcu i Opowieściach afrykańskich wg Szekspira. Jest również cenioną aktorką filmową. Wystąpiła w wielu filmach Andrzeja Wajdy, a także w Nocach i dniach Jerzego Antczaka, Spisie cudzołożnic Jerzego Stuhra. Ogromną popularnością cieszą się jej recitale, m.in. Domofon, czyli śpiewniczek domowy Stanisławy C., Piękny świat, Uśmiechnij się.  

ROYAL STRING QUARTET
Royal String Quartet to dziś jeden z najbardziej dynamicznych kwartetów smyczkowych na świecie. W swoim repertuarze łączy wybitne dzieła przeszłości i nową muzykę, odważnie przekraczając granice gatunków. Zbiera entuzjastyczne recenzje dzięki interpretacjom klasyki, przyczynia się też do odkrywania mniej znanej w świecie muzyki polskiej. Współpracuje z wybitnymi artystami rozmaitych dziedzin muzyki, śmiało wpisuje się też w świat popkultury.

Teatr Nowy: „Tango Warszawa” Stanisław Soyka

Wywiad w „Dzień Dobry TVN” ze Stanisławą Celińską i Muńkiem Staszczykiem TUTAJ 

"Nowa Warszawa" recital Stanisławy Celińskiej

Data publikacji
16 kwietnia 2013

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

"Nowa Warszawa" recital Stanisławy Celińskiej

Następna Poprzednia
Zemsta jest kobietą - powiew japońskiego klimatu
Nomore66us