Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

Światowi Mistrzowie Sztuk Walki, Błażej i Jan Peszek, Tymon Tymański i szalony Ślimak Nindża! Zapraszamy wszystkich na spektakl "Wejście smoka. Trailer"! 15-17 października godz. 19.00. Dla studentów specjalna promocja!!! Bilety  w cenie 25zł.

Spektakl, utrzymany w konwencji pastiszu, łączy widowiskowość wschodnich sztuk walki ze stylistyką filmów sensacyjnych klasy B, gdzie niewybredny humor miesza się z krwawymi scenami przemocy, balansującymi na granicy błazeństwa. Barwny korowód postaci z kultowego filmu, który zapoczątkował w Polsce modę na kung-fu, otwiera gwiazdorska kreacja Jana Peszka jako legendarnego Brusa Lee. Do walki o przywództwo i uczucia stanie on z własnym synem Błażejem- Brandonem, pierworodnym Brusa.

Inicjatorem emocjonującego Lee-sparingu jest wcielający się w rolę reżysera–performera Tymon Tymański, a wśród uczestników barwnych scen walki znajdą się utytułowani mistrzowie Świata i Europy w Muaythai i Mistrz Polski oraz medalista Mistrzostw Europy Wushu i Jeet Kune Do. Przygotowania do turnieju, potraktowane jako prowokacja, stają się dla twórców pretekstem do analizy takich relacji, jak: mistrz-uczeń, ojciec-syn, wojownik-mięczak, szef-podwładny.

„Wejście smoka. Trailer” to przedstawienie przewrotne, które – sięgając do młodzieżowego slangu – jest hardcorową żonglerką języka, obrazu i popkulturowych klisz „prawdziwej męskości”. Oś dramaturgiczną spektaklu wyznacza konfrontacja bohaterów z modelem macho jako karateki, mistrza przekraczającego ograniczenia własnego ciała, w imię odwiecznej walki ze złem. Żonglując rozmaitymi stylami i konwencjami, twórcy spektaklu analizują zjawisko „końca męskości” w świecie zdominowanym przez wiecznych chłopców.

SPEKTAKL PRZEZNACZONY DLA WIDZÓW DOROSŁYCH.

Tymon Tymański, Jan Peszek i Gang Oscypków Nindża - studencka promocja!

Data publikacji
30 września 2013

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Tymon Tymański, Jan Peszek i Gang Oscypków Nindża - studencka promocja!

Następna Poprzednia
Mateusz Janicki nagrodzony na rolę w MISJI na Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy!
Misja na Festiwalu Prapremier w Bydgoszczy!