Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

31 maja zakończyła się 2. edycja Festiwalu Debiutantów Pierwszy Kontakt, który odbył się w Teatrze Horzycy w Toruniu.

Nagrodę za debiut aktorski w roli męskiej otrzymał Mariusz Cichoński występujący jako XX w "Emigrantach" przygotowanych przez Teatr Łaźnia Nowa. Jury doceniło jego "wiarygodność, profesjonalizm aktorski, głęboką świadomość sceniczną i obronę granego przez siebie bohatera".

Mariusz Cichoński rozpoczął swoją aktorką przygodę łaźniowym spektaklem "Emigranci", następnie wystąpił wraz z Błażejem i Janem Peszkami w przedstawieniu "Wejście smoka. Trailer", a od maja widzowie mogą go oglądać w najnowsze produkcji Łaźni Nowej: "Klub Miłośników Filmu Misja".
Mariusz jest pracownikiem PGNiD (polskie Górnictwo naftowe i Gazownictwo).

Dziennk Polski

Mariuszowi serdecznie gratulujemy!!!

O Festiwalu Debiutantów

Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu zorganizował festiwal teatralny o ogólnopolskim i konkursowym charakterze. To pierwsze w Polsce spotkanie teatralnych debiutantów reżyserów i aktorów. Słowo debiut rozumiane jest tu dosłownie: jako pierwszą realizację sceniczną i pierwszą rolę w zawodowym teatrze w spektaklach z lat 2009-2010.

Festiwal Debiutantów „Pierwszy kontakt” był prezentacją i promocją najciekawszych młodych i bardzo młodych twórców teatralnych. Organizatorom zależało też na zbliżeniu młodej widowni i młodego teatru w mieście wielkich teatralnych tradycji, w którym od 20 lat organizuje Międzynarodowy Festiwal Teatralny Kontakt.

"Wielokrotnie inscenizowana sztuka Sławomira Mrożka po raz kolejny wskazuje swoją ponadczasowość. Niekończący się dialog między inteligentem a robotnikiem trwa, ale bywa, że w ferworze dyskusji role się zamieniają. Argumenty każdej ze stron (świetny duet Krzysztofa Zarzeckiego i Mariusza Cichońskiego) okazują się być do podważenia i zbicia. Walka przekonań rozgrywa się na niemalże cyrkowej arenie, a usadzeni na jutowych workach widzowie są świadkami, ale i ofiarami bardzo emocjonalnej walki włączając w to strugi wody i latającego tuńczyka."

Agata Czaja, Grzegorz Giedrys

Gazeta Wyborcza Toruń

Mariusz Cichoński nagrodzony za rolę w spektaklu "EMIGRANCI"!

Data publikacji
31 maja 2013

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Mariusz Cichoński nagrodzony za rolę w spektaklu "EMIGRANCI"!

Następna Poprzednia
Zobacz ukryte zakamarki Teatru Łaźnia Nowa - zwiedzanie teatru!
Miłość nie ma terminu ważności - spektakl 'Miłość 60+'