Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

Spektakl "Krwawe wesele" w reżyserii Bartosza Szydłowskiego został zaprezentowany na XXIV Festiwalu "Dni Sztuki Współczesnej" w Białymstoku. "Pierwotnie DSW były prezentacją teatru alternatywnego i kontestującego z nurtu teatrów studenckich lat osiemdziesiątych 20.wieku. Ewolucja myśli społecznej i rozwój demokracji przyczynił się do tego, że DSW były przeglądem sztuk o dużym zaangażowaniu politycznym. Ale zawsze dominowała idea wspólnego spotkania się ludzi teatru. Sztuki współczesne końca 20. wieku i pierwszego dziesięciolecia 21. wieku zasymilowały się ze sobą czyniąc nowe wartości estetyczne. Na DSW oprócz teatru i zawsze obecnej muzyki, pojawiły się: film, teatr tańca, literatura, sztuki wizualne, sztuki piękne, reklama, street art… Pioniersko i z powodzeniem odtwarzamy teatr radia i teatr telewizji, realizujemy projekt - prezentacja dramatu współczesnego.

Kompleksowa koncepcja artystyczna festiwalu pozwoliła na to, że gościliśmy w Białymstoku prestiżowe zespoły teatralne, projekty muzyczne, wizualne ale też nowe formy, które przekraczały granice eksperymentu teatralnego i komunikacji między dziełem i odbiorcą.

Edycja festiwalu DSW z 2009 roku proponowała więcej muzyki, ponieważ oprócz koncertów wiele teatrów zagrało z zespołami muzycznymi live. Interesowała nas będzie kondycja współczesnego człowieka i zobaczyliśmy siłę kobiecej natury i trudną miłość. Warto zauważyć, że po raz pierwszy gościliśmy Teatr Komunę Otwock i Teatr Łaźnia Nowa."

Informacja od organizatorów.

Spektakl "Krwawe wesele" na XXIV Festiwalu "Dni Sztuki Współczesnej" w Białymstoku

Data publikacji
31 maja 2009

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Spektakl "Krwawe wesele" na XXIV Festiwalu "Dni Sztuki Współczesnej" w Białymstoku

Następna Poprzednia
Zaślubiny Nowej Huty z Krakowem
Bartosz Szydłowski laureatem prestiżowej nagrody im. Józefa Dietla