Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

"Trzej muszkieterowie", po hucznym przyjęciu na VII Karnawale Komedii w Katowicach, w marcu wyruszają w trasę po Polsce.

KALENDARIUM WYDARZEŃ:

11 marca, 19.00, Warszawa, Teatr Powszechny im. Z. Hubnera

19 marca, 20.00, Polkowice, XVI Festiwal Oblicza Teatru

21 marca, 19.00, Kraków, Teatr Łaźnia Nowa

22 marca, 19.00, Olsztyn, Olsztyńskie Spotkania Teatralne

23 marca, 17.00 i 19.30, Kraków, Teatr Łaźnia Nowa

"Trzej Muszkieterowie" to spektakl łączący w sobie wszystko, co kochają widzowie: piękne kostiumy, wspaniałe przygody, klasyczne motywy męskiej przyjaźni, honoru, poświęcenia i zemsty, a także piękne kobiety i przystojnych panów. Na scenie można będzie zobaczyć aktorów warszawskiego Teatru Montownia oraz Monikę Fronczek. Serdecznie zapraszamy!

MEDIA O SPEKTAKLU:

"Obraz pełen celnych point i błyskotliwych żartów sprawia, że trudno jest powstrzymać śmiech. To prawdziwa uczta dla oka i.. przepony."
www.krytykat.wordpress.com

"Na scenie tylko szafa, do której aktorzy grali, pod którą występowali, w której się chowali. I nic więcej potrzebne nie było. Bo opakować Rutkowskiego w dodatkowe rekwizyty, to zrobić Rutkowskiemu krzywdę - to taki typ aktora, który gra nawet powietrzem wokół siebie. Znakomity był więc kardynał Richelieu w wykonaniu Rutkowskiego - jakiś taki nerwowy, postrzępiony, "przegięty" (...). Lord Buckingham Marcina Perchucia? Można powiedzieć, że zbudowany ze stereotypów (i taki miał być), a zagrać chociażby jeden stereotyp - wielka sztuka. Milady według Moniki Fronczek? Prawdziwa suka, a nie jak u Dumasa, suka, ale jednak dama. Tekst miejscami błyskotliwy, niepoprawność polityczna umiejętnie dawkowana, kontakt z publicznością terapeutyczny (wydaje się, że dla obu stron).
/ Renata Radłowska, Gazeta Wyborcza

"Ważne, iż wszystkie te kabaretowe grepsy mają swą dynamikę i stanowią określoną, a nie izolowaną część spektaklu. A publiczność bawi się setnie, sekundując poczynaniom samowystarczalnej obsady. Dysponującej tylko kilkoma gadżetami i rozkładaną szafą.
(...) Rutkowski może spokojnie zagrać pożar Rzymu."
/ Łukasz Badula, kulturaonlne.pl

„Trzej muszkieterowie” Teatru Montownia to przede wszystkim bardzo inteligentna realizacja. Po pierwsze z uwagi na sprawną i spójną adaptację. Po drugie przez minimalistyczne podejście do scenografii i rekwizytów, które sprawiło, że to świetni aktorzy są najważniejsi w tym spektaklu, a po scenie nie wala się mnóstwo niepotrzebnych rzeczy odciągających uwagę. Po trzecie, dzięki muzyce przywodzącej na myśl komedie historyczne, nadającej niepowtarzalnego klimatu temu, co oglądamy na scenie; a to pobudza i kształtuje wyobraźnię. Po czwarte, przez umiejętne zastosowanie chwytu teatru w teatrze i niepretensjonalne zwroty aktorów do publiczności na początku i na końcu spektaklu.
/ Aleksandra Sowa, teatrdlawas.pl

"Całość intrygi sprytnie rozegranej w małej przestrzeni szafy dopełnia świetnie dobrana muzyka. A mimika i żywa gestykulacja znaczą w tym spektaklu więcej niż tysiąc rekwizytów!"
/ Marzena Rogozik, kulturatka.pl

"Najlepszą recenzją dla aktorów nie są owacje na stojąco ani nawet nieustające brawa, ale śmiech dzieci, dobiegający z widowni jeszcze w trakcie trwania sztuki. To one są najtrudniejszym, ale najszczerszym widzem, który – poprzez spontaniczne reakcje – wyrazi więcej, niż jakikolwiek recenzent zdoła oddać słowami."
/ Marta Kammbach, Teatralia Warszawa

 

TRZEJ MUSZKIETEROWIE wystąpią w Warszawie, Polkowicach, Olsztynie i Krakowie

Data publikacji
11 lutego 2014

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

TRZEJ MUSZKIETEROWIE wystąpią w Warszawie, Polkowicach, Olsztynie i Krakowie

Następna Poprzednia
Jan Peszek - jubileusz z "Misją"
Nagroda Publiczności dla TRZECH MUSZKIETERÓW na VII Katowickim Karnawale Komedii 2014!