Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

 Po warszawskiej premierze "Quo Vadis", przed styczniowymi pokazami w Łaźni

Po entuzjastycznym przyjęciu „Quo vadis” na scenie Łaźni Nowej, zespół Teatru Montownia zaprezentował adaptację sienkiewczowskiej epopei również w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hubnera, gdzie miala miejsce warszawska premiera. 27-ego grudnia Montowniacy podbili serca widzów ze Stolicy.

 

Po „Trzech muszkieterach” warszawscy aktorzy odważnie sięgnęli po „Quo vadis” - tym razem serwując łaźniowej publiczności dowcipno-ironiczną interpretację Sienkiewiczowskiego dzieła. Umiejętności zespołu podziwiać mogła już także publiczność warszawska – 27 oraz 28 grudnia „Quo vadis” zostało pokazane w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hubnera.

A spektakl Montowniaków będzie można ponownie zobaczyć na scenie Łaźni Nowej już 30-ego i 31-ego stycznia. Gramy aż trzy razy!

 

Media o "Quo vadis":

"Siła tego spektaklu tkwi w wybornym, rodzajowym aktorstwie Montowni, która nie stosuje podpórek (...) Radość z grania, błyskotliwe żarty, cięte riposty. Cudowny sceniczny bezwstyd." / Kamila Łapicka, "W sieci"

"Niech nikogo nie zmylą zewnętrzne atrybuty postaci. Cała chemia w ramach Montowni odbywa się na poziomie konstruowanych na zasadzie mini - skeczy dialogów i burleskowego szaleństwa" / Łukasz Badula, Kultura Online

"Można by się obrazić za mnóstwo rzeczy – choćby za komediową konwencję inscenizacji tak wielkiej i poważnej powieści czy za profanowanie spraw świętych. Tylko nie warto się obrażać, skoro to wszystko zrobiono ze smakiem, bez przesady i z widocznym przymrużeniem oka!" / Agnieszka Bednarz, Dziennik Teatralny

Data publikacji
09 grudnia 2014

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Następna
Zapisz się do łaźniowego newslettera!

Pliki do pobrania