Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

27 marca, na który przypada ŚWIATOWY DZIEŃ TEATRU, zaprosiliśmy widzów na wieczór z Łaźnią i wspólnie staralismy się DOTKNĄĆ TEATRU.

Był to wieczór poświęcony ludziom, którzy inaczej niż artyści, ale równie istotnie, pracują na sukces teatru. Widzowie zobaczyli zobaczą instalację multimedialną, poznali pracę akustyków, garderobianej, ekipy produkcyjnej oraz wysłuchali zaskakujących "zakulisowych" historii.

Zgromadzeni goście mogli usłyszeć historie o ideach napedzającyh Łaźnię, a Bartosz Szydłowski opowiedział o Teatrze jako jedynej w swoim rodzaju wspólnocie artystycznej.

Fani teatru mogli również liczyć na słodki, łaźniowy poczęstunek.

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy na os. Szkolne!

 

Dotknij teatru to ogólnopolskiprojekt przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, którego celem jest stworzenie możliwości twórczego spotkania artystów teatru  i widzów.

W dniach 18 – 28 marca widzowie 39 miast w 16 województwach będą mogli wziąć udział  w specjalnie z tej okazji przygotowanych wydarzeniach: spektaklach, próbach otwartych, warsztatach edukacyjnych, zwiedzaniu teatrów, spotkaniach z twórcami, wystawach, koncertach, czy happeningach.

Dzięki temu widzowie poznają teatr od kuchni, a artyści podzielą się swoimi osiągnięciami i doświadczeniami.

To najszersza, interdyscyplinarna forma obchodów Dnia Teatru w kraju, a wybrana dla niej nazwa – Dotknij teatru – wskazuje jednocześnie na wielość proponowanych form teatralnych, a jednocześnie bardzo szeroką grupę odbiorców. Program oparty jest na współdziałaniu różnych grup wiekowych. Promuje i popularyzuje sztukę teatru i czyni ją dostępną w najróżniejszych przestrzeniach.

Po raz pierwszy Dotknij teatru odbyło się w Łodzi w 2010 roku. Inicjatorem projektu była grupa łódzkich artystów i animatorów kultury, a liderem i koordynatorem – Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. W 2012 roku dzięki współpracy z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego z Warszawy, akcja rozszerzyła się pod wspólną nazwą, a łódzkie założenia ideologiczne i programowe wcielili w działanie partnerzy z kraju. Dotknij teatru zorganizowano w czterech województwach łódzkim, mazowieckim, wielkopolskim i śląskim.

W tym roku Dotykać teatru będziemy niemal w całej Polsce – teatry instytucjonalne, muzea, ośrodki kultury, a także fundacje, stowarzyszenia, teatry i artyści niezależni z 16 województw przygotowali ponad 200 wydarzeń.

Koordynacji ogólnopolskiej podjęto się w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi oraz Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W edycji 2013 udział biorą: Będzin, Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Gliwice, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Jaworzno, Kalisz, Katowice, Kielce, Konin, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Opole, Poznań, Rybnik, Rzeszów, Siedlec, Sosnowiec, Supraśl, Szczecin, Tarnowskie Góry, Toruń, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Wrocław, Wodzisław Śląski, Zabrze, Zielona Góra.

Międzynarodowy Dzień Teatru to święto ustanowione w 1961 r. dla upamiętnienia otwarcia Teatru Narodów w Paryżu, które miało miejsce 27 marca 1957 r. Dzień obchodów wyznaczono na 27 marca.

Dotknij Teatru - Międzynarodowy Dzień Teatru w Łaźni Nowej

Data publikacji
27 marca 2013

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Dotknij Teatru - Międzynarodowy Dzień Teatru w Łaźni Nowej

Następna Poprzednia
Nomore66us
NOWA WARSZAWA - recital Stanisławy Celińskiej