Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

Teatr Łaźnia Nowa zaprasza na wyjątkowy recital Stanisławy Celińskiej NOWA WARSZAWA. Artystce na scenie towarzyszyć będzie Royal String Quartet oraz Bartek Wąsik.

Teatr Łaźnia Nowa zaprasza na wyjątkowy recital Stanisławy Celińskiej NOWA WARSZAWA. Artystce na scenie towarzyszyć będzie Royal String Quartet oraz Bartek Wąsik.

"Nowa Warszawa" to wyjątkowy projekt muzyczny sygnowany przez Nowy Teatr Krzysztofa Warlikowskiego. Zestaw piosenek zaproponowany przez Stanisławę Celińską i Royal String Quartet jest muzyczną podróżą przez liryczne, heroiczne i sentymentalne zakamarki Warszawy. Usłyszymy szlagiery dawnej Warszawy, popularne piosenki autorstwa takich wykonawców jak: Czesław Niemen, T.Love i Bajm, a nawet motyw muzyczny stworzony przez Davida Bowie pod wpływem krótkiego spaceru po Warszawie. Wszystko to w nowatorskich aranżacjach Bartka Wąsika, wyśpiewane hipnotycznym głosem Stanisławy Celińskiej, którą publiczność pokochała nie tylko za jej kreacje aktorskie, ale również doskonałe recitale wokalne.

///

Stanisława Celińska zaprasza do Łaźni Nowej

{youtube}QF357fpzCKo{/youtube}

///

Płyta "Nowa Warszawa" Stanisławy Celińskiej, Bartłomieja Wąsika i Royal String Quartet otrzymała kulturalną nagrodę "Gazety Co Jest Grane" - Wdechy 2012

"To był wieczór Stanisławy Celińskiej. Wybitna aktorka odebrała nagrody zarówno od dziennikarzy, jak i czytelników "Gazety Co Jest Grane", a publiczność zgromadzona w Teatrze Studio nagrodziła ją takimi owacjami, jakich jeszcze nie miał żaden laureat naszych nagród w ich 9-letniej historii. Muzyczny projekt "Nowa Warszawa", w którym Stanisława Celińska na nowo interpretuje znane piosenki dedykowane Warszawie, wzruszył nas i zachwycił. Naszą dziennikarską nagrodę - dużą deskę surfingową - przyznaliśmy "Nowej Warszawie" w kategorii Wydarzenie Roku, chcąc docenić pracę zarówno Stanisławy Celińskiej, jak i aranżera Bartłomieja Wąsika i muzyków z Royal String Quartet. Ale Stanisława Celińska nominowana była również w kategorii Człowiek Roku i tu zdobyła najwięcej głosów naszych czytelników. Odebrała więc też w sobotę Wdechę Publiczności.

- Jestem bardzo wzruszona - przyznała. Dziękując wszystkim współtwórcom płyty, producentom z Nowego Teatru i pomysłodawcy projektu Mike'owi Urbaniakowi, dodała: - Dobrze, że w zeszłym roku przeprowadziłam się do większego mieszkania, bo zmieści się w nim ta nagroda. Rozumiem, że to jest zaproszenie do surfowania, może dam radę jeszcze - śmiała się i pozowała z całą ekipą "Nowej Warszawy" na desce surfingowej."

www.gazeta.pl

LINK do artykułu

///

Wykonawcy:
Stanisława Celińska (wokal), Bartek Wąsik (fortepian), Royal String Quartet w składzie: Izabella Szałaj-Zimak (I skrzypce), Elwira Przybyłowska (II skrzypce), Marek Czech (altówka), Michał Pepol (wiolonczela)
Aranżacje: Bartek Wąsik

STANISŁAWA CELIŃSKA
Jedna z największych polskich osobowości aktorskich. Absolwentka PWST w Warszawie. Debiutowała na deskach Teatru Współczesnego w 1968 roku, w latach późniejszych związana z Teatrem Nowym w Warszawie, Dramatycznym, Nowym w Poznaniu, Studio i Rozmaitości. Występowała w spektaklach Erwina Axera, Tadeusza Łomnickiego, Zygmunta Hübnera. Od premiery Zachodniego wybrzeża w 1998 roku regularnie współpracuje z Krzysztofem Warlikowskim. Grała między innymi w: Hamlecie, Oczyszczonych (nagroda im. Zelwerowicza oraz Feliks Warszawski za rolę Kobiety), Burzy, Krumie, Aniołach w Ameryce, Końcu i Opowieściach afrykańskich wg Szekspira. Jest również cenioną aktorką filmową. Wystąpiła w wielu filmach Andrzeja Wajdy, a także w Nocach i dniach Jerzego Antczaka, Spisie cudzołożnic Jerzego Stuhra. Ogromną popularnością cieszą się jej recitale, m.in. Domofon, czyli śpiewniczek domowy Stanisławy C., Piękny świat, Uśmiechnij się.  

ROYAL STRING QUARTET
Royal String Quartet to dziś jeden z najbardziej dynamicznych kwartetów smyczkowych na świecie. W swoim repertuarze łączy wybitne dzieła przeszłości i nową muzykę, odważnie przekraczając granice gatunków. Zbiera entuzjastyczne recenzje dzięki interpretacjom klasyki, przyczynia się też do odkrywania mniej znanej w świecie muzyki polskiej. Współpracuje z wybitnymi artystami rozmaitych dziedzin muzyki, śmiało wpisuje się też w świat popkultury.

///

{youtube}BrD4r1M5WNk{/youtube}

zdjęcia: Łukasz Pepol, montaż: Adam Strzelecki

///

{youtube}O8WeRk4wDt8{/youtube}

Teatr Nowy: „Tango Warszawa” Stanisław Soyka

 

///

Wywiad w „Dzień Dobry TVN” ze Stanisławą Celińską i Muńkiem Staszczykiem TUTAJ

///

{gallery}archiwum/2013/nowa_warszawa_1{/gallery}

fot. Daniel Kruszyński

fot. (tytułowa) Aleksander Trafas

///

// UWAGA! MIEJSCA NA KONCERT SĄ NUMEROWANE //

Bilety:

Sektor I:  80 zł

Sektor II: 70 zł

Sektor III i IV: 60 zł

///

Wszystkie bilety na recital Stanisławy Celińskiej "Nowa Warszawa" zostały wykupione, ale mamy niewielka pulę wejściówek!

Weściówki w cenie 50zł można rezerwować mailowo ( bilety@laznianowa.pl) lub telefonicznie 12/680 23 41 - 15 kwietnia do godziny 17.00 i 16 kwietnia od godziny 8.30 do wyczerpania miejsc.

Miejsca w ramach wejściówek są nienumerowane i należy je odebrać w dniu 16 kwietnia najpóźniej do godziny 18.00.

Stanisława Celińska (wokal), Bartek Wąsik (fortepian), Royal String Quartet w składzie: Izabella Szałaj-Zimak (I skrzypce), Elwira Przybyłowska (II skrzypce), Marek Czech (altówka), Michał Pepol (wiolonczela), Aranżacje: Bartek Wąsik ///

NOWA WARSZAWA - recital Stanisławy Celińskiej

Data publikacji
25 marca 2013

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

NOWA WARSZAWA - recital Stanisławy Celińskiej

Następna Poprzednia
Dotknij Teatru - Międzynarodowy Dzień Teatru w Łaźni Nowej
Teatr Łaźnia Nowa Liderem Małopolski 2013!