Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

Łaźnia Nowa zaprosiła widzów na japońską odsłonę Boskiej Komedii - "Dźwiękowe życie żółwia olbrzymiego". 17 i 18 maja, godz: 19.00.

"Dźwiękowe życie żółwia olbrzymiego” to performance aktorsko-taneczny w wykonaniu tokijskiego teatru chelfitsch. Reżyser i choreograf spektaklu - Toshiki Okada kładzie nacisk na deficyt uczuć w japońskich domach. O czym można marzyć, gdy wszystko jest z góry poukładane? Stawia głębokie i poważne pytania o życie swojego pokolenia, które śledzi z humorem, poszukując możliwości wspólnego dialogu.
Bohaterowie sztuki to średnio i dobrze sytuowani ludzie pod czterdziestkę rozmawiający o możliwościach indywidualnego szczęścia. Samo jego pragnienie jest im obce, ponieważ potrzeby zastąpili odruchem rezygnacji, koniecznej do tego, by znaleźć się tam, gdzie są teraz. Czym zatem może być szczęście, szczególnie dla tych, którzy jako nieliczni ze swojego pokolenia znaleźli pracę i mogli robić karierę?

Teatr chelfitsch został założony przez Okadę w 1997 roku i występował na licznych festiwalach, m. in. w Wiedniu, Brukseli, Paryżu i Salzburgu. Nazwa grupy jest zmodyfikowanym angielskim wyrazem „selfish”. Ich spektakle charakteryzują się wyjątkową choreografią i dopracowaną warstwą wizualną. Tematycznie odnoszą się do charakterystycznych cech mentalności japońskiej, sytuując je niejednokrotnie w międzynarodowym ujęciu, za pomocą zaskakującej gry kontekstów.

 

'Dźwiękowe życie żółwia olbrzymiego' spektakl z Japonii

Data publikacji
17 maja 2011

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

'Dźwiękowe życie żółwia olbrzymiego' spektakl z Japonii

Następna Poprzednia
"Święto niewiniątek" spektakl z Kolumbii
Handsome Furs