Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

Spektakl muzyczny Matka Gyubala Wahazara to kompilacja Matki oraz Gyubala Wahazara Witkacego. To studium relacji toksycznych  w małym zamkniętym rodzinnym układzie matka-syn,  w którym twa nieustająca próba sił - walka o władzę, o dominację, o swoje JA. A to wszystko dzieje się w psychodelicznej magmie muzycznej opartej na śpiewie operowym, melorecytacji oraz innych performatywnych zabawach z głosem i elektroniką. Spektakl otrzymał główną nagrodę TUKAN OFF na 33. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej  we Wrocławiu! Zapraszamy 1, 2 i 3 czerwca o 16.00.


Gyubal Wahazar, dyktator nad dyktatory, najsamotniejszy z samotnych, weźmie na siebie wszystkie męki świata, on będzie cierpieć za ciebie, więc powinieneś oddać mu swe życie z wdzięcznością, kiedy postanowi cię rozstrzelać.

WAHAZAR
Nowych ludzi można tylko stworzyć niszcząc, a nie kładąc wszystkim do głowy piękne myśli, ja będę niszczył, w imię najpiękniejszych skarbów, w imię tych cudownych kwiatków, które zakwitną w duszach waszych dzieci, kiedy się ockną na pustyni ducha i wyć będą o jedną kroplę tego czegoś, tego niezmiennego, wielkiego, a tak małego, że znaleźć to można w każdym robaczku, w każdej trawce, w każdym kryształku ukrytym w skale...

Skąd się bierze Tyran?

Ktoś go kiedyś urodził
Ktoś go kiedyś wykarmił
Ktoś go kiedyś przewijał
Ktoś go kiedyś kochał…

MATKA
Och - jaki on marny jest, ten mój syn! Czemu go nie karmiłam wódką od dziecka? Byłby przynajmniej taki mały jak te pieski japońskie, co od szczeniaka wódkę żłopią - nie byłby tym wstrętnym dorosłym niczym. Jako karzełka, kretyna mogłabym go po prostu kochać.

BILETY:

normalny: 25 zł

ulgowy: 15zł

Laureaci nagrodzeni na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej grają Witkacego

Data publikacji
29 maja 2013

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Laureaci nagrodzeni na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej grają Witkacego

Następna Poprzednia
Poczuj moc wykopu Bruce'a! Wejście Smoka. Trailer
W imię Jakuba S. - bilety wyprzedane