Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

Galicja Productions zorganizowała w Teatrze Łaźnia Nowa drugi koncert QUEEN symfonicznie.

Projekt QUEEN SYMFONICZNIE to niezwykłe aranżacje utworów Queen na chór i orkiestrę w formie dwuczęściowego spektaklu - w wykonaniu orkiestry filharmoników Alla Vienna oraz 19-osobowego chóru Vivid Singers. Po doskonałym przyjęciu ponad tysięcznej publiczności na premierze tego spektalu/widowiska w łódzkim klubie Wytwórnia, który odbył się 30 listopada i na który szybko zabrakło biletów - muzycy postanowili kontynuować swoją przygodę i w 2012 roku przypomnieć geniusz Queen słuchaczom w innych częściach kraju.

Pod tym adresem można zobaczyć wykonanie "Who Wants To Live Forever"

http://www.youtube.com/watch?&v=qd7E9yiRT4U

Więcej informacji, zdjęcia oraz filmy na stronie - http://www.queen.allavienna.pl/

Żaden wokalista na świecie nie jest w stanie zastąpić Freddiego Mercury’ego, ale zespół filharmoników, 19 chórzystów i świetny aktor mogą już próbować…
„Queen symfonicznie” to wydarzenie z pogranicza gatunków, łączące symfoniczne pierwiastki muzyki zespołu Queen z rockowym potencjałem orkiestry salonowej i majestatycznego, 16-osobowego chóru. Koncert podzielony jest na dwie części. W pierwszej, „klasycznej”, zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, w wybiórczy sposób odzwierciedlające dyskografię zespołu – od pierwszych płyt z lat siedemdziesiątych aż po utwór „Let Me Live” z płyty „Made In Heaven” wydanej w 1995 roku.
To najbardziej znane utwory Queen, przygotowane specjalnie przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, na co dzień kontrabasistę Filharmonii Łódzkiej.
Druga część koncertu to show w stylu zespołu Queen. Największe hity grupy zabrzmią w rockowych aranżacjach: gitara basowa zamiast kontrabasu, dynamiczne nagłośnienie, kolorowe światła… A na deser – po „Bohemian Rhapsody” (będzie to unikalne wykonanie – cała rapsodia na żywo. Nawet podczas koncertów Queen część operowa odtwarzana była z taśmy), na scenie pojawi się sam… Freddie Mercury (w tej roli śpiewający aktor) wykonując utwory „We Will Rock You” oraz „We Are The Champions”.
– Symfoniczne pierwiastki muzyki Queen intrygowały mnie już od wczesnej młodości – mówi Jan Niedźwiecki, lider kameralnej orkiestry Alla Vienna, kontrabasista.

Muzyka zespołu QUEEN Symfonicznie

Data publikacji
25 marca 2012

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Muzyka zespołu QUEEN Symfonicznie

Następna Poprzednia
I będą święta
Yasmin Levy