Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

Poruszający monolog kobiety, mierzącej się z demonami przeszłości. Stworzona przez Agnieszkę Przepiórską doskonała kreacja aktorska o kobiecej sile, miłości i odwadze w stawianiu czoła przeciwnościom losu. Bohaterka niespodziewanie musi zmierzyć się z odejściem najbliższej osoby, a zarazem postaci publicznej i powszechnie szanowanej. Bolesne doświadczenia stają się inspiracją do określenia swojego miejsca w dotychczasowym życiu i rozliczenia się z tym jego obszarem, które definitywnie się skończyło. Obserwujemy różne stadia konfrontacji z osobistym doświadczeniem śmierci kogoś bliskiego: skrajne emocje i próby zracjonalizowania tragedii, spotkania ze specjalistami „od radzenia sobie z traumą” i próby kontynuowania odpowiedzialnego życia rodzinnego w domu. Jaki sens nadać swojemu życiu? Jak poradzić sobie z otaczającą rzeczywistością?

Teatr Konsekwentny w Warszawie

 

Agnieszka Przepiórska zdobyła Grand Prix oraz nagrodę w wysokości 2000 zł na I Warmińskich Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora "SOLO" za monodram "I będą święta" w reżyserii Piotra Ratajczaka.

Media o spektaklu:

Przepiórska jest w tej roli wyzywająca, bezczelna, cierpiąca, wściekła i zagubiona. Jednocześnie. Warto iść na "I będą święta" przede wszystkim dla niej.

Jacek Wakar / Przekrój

W Przepiórskiej widać to w każdym geście, każdym grymasie twarzy, w całym ciele. Rola doskonała, genialna.

Krzysztof Ratnicyn / portal Wrtualna Polska

 Ogrom nagród jakie trafiły do Agnieszki i dwóch Piotrów absolutnie nie jest na wyrost. Jeżeli miałbym wskazać jeden monodram jaki w życiu trzeba zobaczyć to byłby właśnie ten - za poruszającą aktorską ekspresję, świeże podejście do trudnego tematu zdającego się mieć tylko dwie strony sporu. (...) I będą święta" powinny być (w moim odczuciu) obowiązkowo wystawiane w szkołach, uczelniach i przede wszystkim w sejmie (najlepiej kilka razy dziennie).

Jarosław Kowal / www.gdansktown.pl

Tekst Piotra Rowickiego jest gorący i aktualny, ale unika zbędnej publicystyki: skupiając się na jednostkowym wymiarze nieszczęścia omija szerokim łukiem polskie poczucie narodowej traumy, z której - jak widać na przykładzie Anety - można się wyrwać wbrew tradycji, oczekiwaniom, normom i zwyczajom.
Julia Korus / Teatr dla Was

Bilety: 30zł/20zł

I będą święta

Data publikacji
13 kwietnia 2012

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

I będą święta

Następna Poprzednia
Zmienianie świata? - Łaźnia na katowickiej wystawie scenografii
Muzyka zespołu QUEEN Symfonicznie