Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

Prezentacja spektaklu „Trudne ziemie/Les terres fortes” zespołu z Francji. Spektakl pokazywany w ramach festiwalu Eldorado.

DRUGA EDYCJA Festiwalu El Dorado organizowanego przez Teatr Łaźnia Nowa odbyła się w dniach 1 – 6 maja 2007 roku. Jednak już 2 marca zostały zapowiedziane majowe działania!

O godz. 18:00 2 marca na scenie Łaźni Nowej można było się spotkać z mieszkańcami miasteczka Crissoles, którzy tworzą wielka teatralną rodzinę. Opowiadają historię nieistniejącej już fabryki produkującej cukier. Niektórzy z nich w niej pracowali, inni znają tylko z opowieści dziadków czy rodziców. Zrealizowany przez Stowarzyszenie „Souffler n`est pas jouer” projekt „Słowa Buraków” (spotkania w kawiarni, wspólne przywoływanie wspomnień, rozmowy) którego ukoronowanie stanowi spektakl spotkał się we Francji z entuzjastycznymi komentarzami i zebrał kilkadziesiąt recenzji. Spektakl „Les Terres Fortes” („Trudne Ziemie”) powstał na terenach, gdzie rozwijał się przez lata przemysł buraków cukrowych. Po zmianach rynkowych przemysł się załamał, załamała się również ekonomika całych społeczności, które z tego przemysłu żyły. Projekt teatralny został zrealizowany przez zespół kilkudziesięciu ludzi, którzy stali się ofiarami tych zmian. To oni opowiadają o sobie, występują na scenie. Od nestorów rodów po kilkuletnie dzieci. Zobaczycie niezwykle prawdziwe widowisko, daleko wykraczające poza terapeutyczną funkcję, jaką z reguły przypisuje się tego typu projektom. Po spektaklu odbyło się spotkanie z aktorami (co ważne, część z nich stanowią polscy emigranci z początków ubiegłego wieku!), w którym uczestniczyły również ich rodziny i przyjaciele, którzy razem z nimi przyjechali z Francji.

LES TERRES FORTES!
Reżyseria : Sylvie Baildon, Asystent reżysera : Nicolas Saëlens, Muzyka : Karine Daumont, Scenografia : Eric Goulouzelle, Zdjęcia : Mickaël Troivaux, Światło : Yvan Lombard, Video : Véronique Lespérat-Héquet

Produkcja : Souffler n’est pas jouer
Koprodukcja : Ches Panses Vertes/Tas de Sable/Sources et Vallées

Występują :
Guilain Adémard, Viviane Bréant, Nyla-May Bulliard, Timé Bulliard, Xavier Bulliard, Vincent Calmelet, Adeline Da Silva, Eliane De Cacqueray, Julie De Smet, Marie-Françoise Devin, Chantal Drouvroy, Anne-Marie Estevens, Basile Feuilloy, Eva Foucher, Philippe Georget, Cathy Godin, Isaline Godin, Antonin Goulouzelle, Armelle Hottier, Corentin Lecomte, Françoise Lecomte, Yvan Lecomte, Bastien Lemaire, Coraline Lemaire, Joséphine Mazgaj, Aurélien Menna, Jean-Nicolas Merly, Aurélien Momeux, Camille Philippe, Fabrice Poulin, Alexandre Prouillet, Audrey Salquero, Wilfrid Salquero, Anaëlle Thomas Clotilde Varoux et Virginie Vitse

Po spotkaniu z mieszkańcami Crisolles, w sali Kinostudia „Kombinat” Łaźni Nowej odbyła się trzecia część wieczoru. O godz. 20:30 prezentowany był  film "Rytm to jest to!". Film ten  przedstawia pierwszy wielki projekt edukacyjny Orkiestry Filharmonii Berlińskiej, pod batutą Sir Simona Rattle’a. Dla dwustu pięćdziesięciu młodych osób, mieszkańców dzielnic marginesu, muzycy odważyli się wyjść z wieży kości słoniowej wysokiej kultury. Film jest zapisem ciekawego procesu, który doprowadził do realizacji „Świeta wiosny” Strawińskiego. Tutaj widzimy pierwsze próby baletowe młodych ludzi, z których tylko nieliczni mieli wcześniej kontakt z muzyką klasyczną i ekspresyjnym tańcem. Film Thomasa Grube i Enrique Sancheza Lanscha - z perfekcyjną ścieżką dźwiękową - rejestruje kolejne etapy eksperymentu i przedstawia z bliska próby orkiestry Filharmonii Berlińskiej.

RYTM TO JEST TO!
Reżyseria: Thomas Grube, Enrique Sanchez Lansch

występują:
Simon Rattle, Royston Maldoom, Susannah Broughton, Marie Theinert, Martin Eisentraut,
Niemcy 2004

"Trudne ziemie/Les terres fortes" w ramach Festiwalu Eldorado

Data publikacji
02 marca 2007

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

"Trudne ziemie/Les terres fortes" w ramach Festiwalu Eldorado

Następna Poprzednia
Gościnny spektakl "Nieprzytomnie"
The Car Is On Fire