Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

Otwarcie projektu „Maciej Korbowa i Bellatrix”

W 1993 roku absolwenci krakowskiej PWST stworzyli spektakl dyplomowy na podstawie tekstu Witkacego „Maciej Korbowa i Bellatrix”. Reżyserem przestawienia był Krystian Lupa. Powstało ono wówczas w dwóch dopełniających się wersjach: „Materia pierwotna” i „Materia mityczna”.

Ponad dwadzieścia lat później artyści spotkali się, aby powrócić do doświadczenia sprzed lat i skonfrontować się ze spektaklem, który był dla nich początkiem kariery. Tak powstał pomysł rekonstrukcji „Macieja Korbowy...” na deskach Łaźni Nowej. W rycie spektaklu z przeszłości zderzają się i wzajemnie przenikają doświadczenia przeszłe i teraźniejsze, zmienne, naznaczone upływem czasu diagnozy, dotyczące kondycji artysty, naszego świata, kultury oraz możliwości duchowej i artystycznej transgresji.

Przed premierą spektaklu, która odbędzie się 30-ego kwietnia, zapraszamy na otwarcie projektu, w ramach którego odbędzie się spotkanie z Krystianem Lupą i aktorami pracującymi nad projektem. Zobaczymy się w najbliższą sobotę, 24-ego stycznia o godz. 12.00 w Łaźni i wspólnie weźmiemy udział w wywoływaniu ducha spektaklu sprzed lat. Niech to spotkanie będzie przedsmakiem swoistego seansu spirytystycznego zasadzającego się na mierzeniu się z własną pamięcią, ówczesną wrażliwością artystyczną i duchową oraz wyobrażeniu zagranej dwadzieścia lat temu roli.

Data publikacji
20 stycznia 2015

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Następna Poprzednia
Czwarty sezon z „Emigrantami”!
Zachwyty nad "Koncertem życzeń"