Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

Zachwyty nad "Koncertem życzeń" w Krakowie i po premierze w Warszawie

„Koncert życzeń” jest jednym z najgorętszych tytułów sezonu. Krytycy umieszczali monodram wśród 10 najważniejszych zarówno ogólnopolskich, jak i krakowskich przedstawień. Zachwyty wzbudza też sama rola Danuty Stenki, aktorki Teatru Narodowego: „Przejmujące, powściągliwe wykonanie” (A. Kyzioł, „Polityka”), „znakomita rola” (Łukasz Gazur, „Dziennik Polski”), "Aktorka zagrała dramat samotności koncertowo, radząc sobie doskonale w każdej sytuacji, włącznie z tymi, w których musiała zbliżyć się do granic aktorstwa." (Zdzisław Pietrasik).

 

Popremierowe zachwyty nad „Koncertem życzeń” w Łaźni Nowej nie zdążyły jeszcze ucichnąć, gdy dołączyły do nich słowa uznana po premierze warszawskiej, która odbyła się 15 stycznia w Teatrze Rozmaitości. Danutę Stenką można jeszcze zobaczyć w Łaźni w lutym i w marcu – już wkrótce podamy szczegółowe daty kolejnych przedstawień.

 

 

Media o spektaklu:

 

„Koncert życzeń wydaje się czymś unikalnym w polskim teatrze. To propozycja innej tematyki i estetyki niż te nasze mainstreamowe. Yana Ross przestawia zwrotnicę. Trzeba jechać w tę stronę, ku formom hybrydalnym, na pogranicze performansu i minimalizmu, uciekać od scenicznego gadulstwa i aktorskich aktów strzelistych. Choćby na chwilę.”
/ Łukasz Drewniak, teatralny.pl

 

"Koncert życzeń" Xaviera Kroetza, koprodukcja nowohuckiej Łaźni Nowej i TR Warszawa z wybitną rolą Danuty Stenki, to pełna suspensu nuda życia, którą ogląda się niczym hitchcockowski thriller.”
/ Łukasz Maciejewski, „Wprost”

Data publikacji
16 stycznia 2015

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Następna Poprzednia
Otwarcie projektu „Maciej Korbowa i Bellatrix”
Zapisz się do łaźniowego newslettera!