Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

Ewa Błaszczyk w swoim recitalu pokazuje, że w najbardziej dramatycznych chwilach można zdobyć się na nutę optymizmu – „nawet gdy wichura…”. Aktorka zaśpiewa piosenki o miłości, tej dojrzałej, pełnej rozpaczy, bólu, przemijającej, ale też tej, która daje nadzieję i sens życia. W tym niezwykłym projekcie muzycznym usłyszmy m.in. teksty autorstwa: Agnieszki Osieckiej, Jacka Kleyffa, Włodzimierza Wysockiego, ks. Jana Twardowskiego, z muzyką: Jerzego Satanowskiego, Hadriana Tabęckiego, Leszka Możdżera, Marka Grechuty, Zygmunta Koniecznego. Na scenie wsparciem duchowym oraz muzycznym będzie dla Ewy Błaszczyk jej córka – Mania Janczarska (wokal i gitara).

Skład zespołu:
instrumenty klawiszowe: MARCIN PARTYKA
gitara i vocal: ANDRZEJ „e-moll” KOWALCZYK
saksofony: SEBASTIAN FELICIAK
oraz gitara i vocal: MARIANNA JANCZARSKA

"Spektakl "Nawet, gdy wichura" to nie zwykły recital, rozrywkowy przegląd aktorsko - wokalnych możliwości artystki, lecz rodzaj osobistego wyznania, zaproszenia widzów do spotkania z jej emocjami, myślami, prywatną historią. Błaszczyk nie ucieka w kreację: każde wypełnione prawdą drgnięcie twarzy zbliża kamera, rejestrująca na żywo koncert i przekazująca jego obraz na ekran. Ten intymny rys nie ma jednak nic wspólnego z ekshibicjonizmem. To raczej wyraz pięknego pojmowania aktorstwa, w którym, to co rzeczywiście przeżywane nasyca prawdą interpretację scenicznego tekstu."

Monika Wasilewska

"Ewa Błaszczyk nie robi zwyczajnego recitalu. Zamiast zabawiać widzów i siebie skalą wokalnych możliwości, dogadzać aktorskiej próżności, proponuje teatr. W tym teatrze piosenki to trzy-, czterominutowe opowieści o ludzkim losie. Pisane śmiechem, ale częściej łzami. Przeświadczone, że życie biegnie swoim rytmem. Nie zwolnisz go ani nie przyspieszysz."
/ Jacek Wakar

 

Ewa Błaszczyk

Data publikacji
26 listopada 2010

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Ewa Błaszczyk

Następna Poprzednia
"Moja Molinezja" i "Fakir" w Oberhausen
"Igraszki z diabłem" w ramach Bajkowych Niedziel