Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

W najbliższą niedzielę, 26 stycznia, zapraszamy na pokaz efektów spotkań warsztatowych, będących pierwszym etapem pracy nad projektem PARADISO w reżyserii Michała Borczucha, inspirowanym "Boską Komedią" Dantego.

"Paradiso" Michała Borczucha, oparte na motywach ostatniej części poematu Dantego Alighieri „Boska Komedia”, jest teatralnym dialogiem, podróżą przez bodźce i prymarne sygnały służące budowaniu kontaktu - obrazy, dźwięki, dotyk i improwizacje.

Jego głównym założeniem jest spotkanie, w ramach teatru i sceny, profesjonalnych aktorów z amatorami - osobami autystycznymi z podkrakowskiego ośrodka "Farma Życia". Projekt ma na celu wzbogacenie zbiorowej świadomości na temat tego zaburzenia oraz odwrócenie stereotypów o "innych" - osobach wykluczanych z przestrzeni społecznej.

26 stycznia 2014 roku zaprezentowane zostaną efekty dotychczasowych prób nad spektaklem: 9 odsłon – niczym dziewięć dantejskich sfer niebieskich – to dziewięć rodzajów bodźców, procesów, które stymulują tworzenie relacji i porozumienia. Po prezentacji odbędzie się spotkanie z twórcami, na które serdecznie zapraszamy.


Michał Borczuch odkrywa "Raj" Dantego

Data publikacji
26 stycznia 2014

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Michał Borczuch odkrywa "Raj" Dantego

Następna Poprzednia
"Wejście Smoka" na początek Chińskiego Nowego Roku
Teatralny duet Janiczak/ Rubin nagrodzony Paszportem Polityki