Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

Tygodnik Polityka po raz 21. przyznał Paszporty - nagrody wręczane młodym twórcom, zasłużonym w minionym roku dla polskiej kultury i sztuki. W kategorii TEATR nagroda powędrowała do duetu Jolanta Janiczak – Wiktor Rubin, twórców doskonale znanych publiczności Łaźni Nowej, m.in. z nowatorskiej inscenizacji "Emigrantów" Sławomira Mrożka.

 

W uzasadnieniu werdyktu czytamy: "Za brawurowe spektakle, które, odsłaniając mechanizmy konstruowania oficjalnych biografii, równie wiele mówią o historii, jak o współczesności. Za język mieszający czasy, perspektywy i doświadczenia, jednocześnie demaskatorski i niezwykle intensywny"

 

Paszport Polityki to jedna z najważniejszych nagród kulturalnych w Polsce. Jolanta Janiczak i Wiktor Rubin od lat współpracują z Łaźnią Nową. Byli też nagradzani w kolejnych edycjach Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia: w 2011 za "Joannę Szaloną; Królową" i w roku 2013 za "Carycę Katarzynę".

 

Już 14 i 15 lutego będzie można obejrzeć w Łaźni inscenizację "Emigrantów" Sławomira Mrożka w dramaturgii Jolanty Janiczak i reżyserii Wiktora Rubina. Spektakl został nagrodzony Nagrodą Publiczności na IX Wałbrzyskim Festiwalu Teatralnym Fanaberie 2011, a odtwarzający rolę XX Mariusz Cichoński otrzymał nagrodę główną na Festiwalu Debiutów Pierwszy Kontakt w Toruniu w 2013 roku.

 

Równie gorąco zapraszamy 12 i 13 lutego na spektakl "Klub Miłośników Filmu Misja", zrealizowany przez Bartosza Szydłowskiego na podstawie scenariusza Jolanty Janiczak.

 

Zapraszamy!

Teatralny duet Janiczak/ Rubin nagrodzony Paszportem Polityki

Data publikacji
15 stycznia 2014

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Teatralny duet Janiczak/ Rubin nagrodzony Paszportem Polityki

Następna Poprzednia
Michał Borczuch odkrywa "Raj" Dantego
Akcja "Znak. Miesięcznik z kulturą" z udziałem Łaźni Nowej