Tagi
Danuta Stenka  (1)

Zamów Newsletter

Wysłano
X

Chińczycy barwnym korowodem ze smokiem świętują właśnie Chiński Nowy Rok, a Łaźnia Nowa (nie tylko z tej okazji) 2 lutego zaprasza na "Wejście smoka. Trailer".

Światowi Mistrzowie Sztuk Walki, Błażej i Jan Peszek, Tymon Tymański i szalony Ślimak Nindża! Zapraszamy wszystkich na spektakl "Wejście smoka. Trailer" 2 lutego dwukrotnie o godz. 17.00 i 19.30.

Spektakl, utrzymany w konwencji pastiszu, łączy widowiskowość wschodnich sztuk walki ze stylistyką filmów sensacyjnych klasy B, gdzie niewybredny humor miesza się z krwawymi scenami przemocy, balansującymi na granicy błazeństwa. Barwny korowód postaci z kultowego filmu otwiera gwiazdorska kreacja Jana Peszka w roli legendarnego Brusa Lee. Do walki o przywództwo i uczucia stanie on z własnym synem Błażejem, grającym Brandona Lee.

Inicjatorem emocjonującego Lee-sparingu jest wcielający się w rolę reżysera–performera Tymon Tymański. Wśród uczestników barwnych scen walki nie zabraknie utytułowanych mistrzów Świata i Europy w Muaythai oraz Mistrza Polski i medalistów Mistrzostw Europy Wushu i Jeet Kune Do.

„Wejście smoka. Trailer” to przedstawienie przewrotne, które – sięga do popkulturowych klisz „prawdziwej męskości”. Żonglując rozmaitymi stylami i konwencjami, twórcy spektaklu analizują zjawisko „końca męskości” w świecie zdominowanym przez wiecznych chłopców.

SPEKTAKL PRZEZNACZONY DLA WIDZÓW DOROSŁYCH.

"Wejście Smoka" na początek Chińskiego Nowego Roku

Data publikacji
30 stycznia 2014

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25 Kraków   biuro@laznianowa.pl   sekreteriat: 12 425 03 20     bilety: 12 680 23 41

"Wejście Smoka" na początek Chińskiego Nowego Roku

Następna Poprzednia
Synek - spektakl gościnny
Michał Borczuch odkrywa "Raj" Dantego